Akademickie Podsumowanie Tygodnia #43

Informacje z Polski

Dłuższa kwarantanna

Rośnie ryzyko zarażenia się wariantem  delta (indyjskim) koronawirusa. W związku z tym przybywających do Polski, spoza strefy Schengen, czeka 10-dniowa kwarantanna. Nie dotyczy ona osób zaszczepionych, które są minimum dwa tygodnie po drugiej dawce i dzieci do dwunastego roku życia podróżujących z zaszczepionymi opiekunami. Okres izolacji może zostać skrócony do 7 dni, jeżeli test wykaże wynik negatywny. 

Informacje z UAM

Kolejne podium UAMu

Opublikowany Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021 wskazuje, że Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu utrzymuje 3 miejsce wśród uniwersytetów oraz wraca na 4 miejsce wśród wszystkich polskich uczelni. Warto dodać, że 7 kierunków z UAM zostało uznanych na najlepiej prowadzone w kraju.

Tymi kierunkami są: filologia angielska, filologie obce, geografia, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, pedagogika specjalna oraz turystyka i rekreacja.

Jaka uczelnia, tacy studenci

W czerwcu rozstrzygnięto V edycje konkursu BESTStudentGRANT. W miniony wtorek laureaci spotkali się na konferencji online. Troje nowych, najlepszych studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to Szymon Nowak z Wydziału Prawa i Administracji, Ewa Woźniak z Wydziału Neofilologii oraz Konrad Zaleski z Wydziału Prawa i Administracji. Serdecznie gratulujemy. 

Informacje z Poznania

Walka z żywiołem 

Wtorkowe popołudnie okazało się dużym zaskoczeniem dla mieszkańców Poznania. Ulewa sparaliżowała miasto zalewając m.in ulice, piwnice szpitalne czy podziemne parkingi. Doszło do ograniczeń w ruchu, odcięć prądu oraz licznych zniszczeń. Stan wody w niektórych miejscach osiągał metr. 

To już wszystko w dzisiejszym Akademickim Podsumowaniu Tygodnia, na następny zapraszamy po wakacyjnej przerwie. Zachęcamy do odsłuchania nagrania na naszym profilu facebookowym Meteor News.