Akademickie Podsumowanie Tygodnia #37

Informacje z Polski

Szybciej do kin, teatrów i na siłownie

Podczas środowej konferencji premier Morawiecki zapowiedział przyspieszenia w planie luzowania obostrzeń. Już w następny piątek będziemy mogli odwiedzić instytucje kultury takie jak kina, teatry, muzea, opery czy filharmonie. Działalność wznowią również domy i ośrodki kultury. Tydzień później dla odwiedzających otworzą się kluby fitness, baseny oraz siłownie, dodatkowo w pełni „uwolniona” zostanie gastronomia. Choć ogródki w restauracjach odwiedzimy już w najbliższą sobotę, wewnątrz lokali zjemy w ostatni weekend maja. Szczegółowy plan można poznać na stronach rządowych.

Informacje z UAM

Zadbaj o swoją karierę z UAM 

Biuro karier Uniwersytetu Adama Mickiewicza postanowiło zorganizować kolejną edycję “Gry o karierę”. W programie znaleźć można spotkania z przedstawicielami różnorodnych firm i organizacji. Niewątpliwie podczas nich będzie okazja, aby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Będzie to doskonała okazja do poznania różnych branż i posłuchania o pracy w nich. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek i potrwa pięć dni. Zarejestrować się na poszczególne prezentacje można poprzez stronę Biura karier poświęconą wydarzeniu.

Chemia do kina

Rektor UAM profesor Bogumiła Kaniewska, postanowiła objąć patronatem honorowym Ogólnopolski Festiwal Filmu Chemicznego CINEMA TO CHEMIA. Konkurs jest doskonałą okazją do pochwalenia się swoimi zainteresowaniami i wiedzą. Organizatorzy czekają do końca maja na zgłoszenia filmów związanych z chemią.  Wystartować można w takich kategoriach jak: eksperyment, ciekawostka, obalanie mitów, chemia na wesoło czy nauka dla każdego. Zwycięskie produkcje będą prezentowane 18 czerwca w ramach Letniego Kina Parkingowego

Informacje z Poznania

Złoty prezydent

W środę odbyło się rozdanie nagród w konkursie “Perły Samorządu”. Nagrody były rozdawane w kilku kategoriach, a prezydent miasta Poznania Jacek Jackowiak został najlepszym prezydentem gminy miejskiej powyżej 100tys. Mieszkańców. Tytuł dzieli z prezydentem Gdyni – Wojciechem Szczurkiem. To nie pierwsze wyróżnienie dla prezydenta Poznania, w 2018 roku zajął on w konkursie drugie miejsce. Dodatkowo Poznań zajął trzecie miejsce w konkursie na najlepszy samorząd. Jest to kolejne wyróżnienie dla miasta i świadczy to o stałym, stabilnym dążeniu do znajdowania się w gronie najlepszych samorządów w kraju.

Nagranie serwisu można odsłuchać na naszym profilu facebookowym Meteor News