Akademickie Podsumowanie Tygodnia #34

Akademickie Podsumowanie Tygodnia

Informacje z Polski

Zniesienie obostrzeń nie dla wszystkich

Od 26 kwietnia w 11 województwach nastąpi poluzowanie części obostrzeń. Zostaną otwarte salony fryzjerskie oraz zakłady kosmetyczne. Dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych przejdą na system nauczania hybrydowego. Pozostałe ograniczenia pozostają bez zmian, nadal zamknięta pozostanie branża hotelarska, gastronomiczna czy kulturalna. W pozostałych 5 województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim, pozostają dotychczasowe obostrzenia. W tych regionach średnia dzienna liczba zachorowań nadal jest wysoka – na 100 tysięcy mieszkańców przekraczała 35.

Informacje z UAM

Kto dał mi skrzydła

Kto mi dał skrzydła – taką nazwę nosi cykl spotkań z absolwentami Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. W przyszły czwartek, 29 kwietnia, o godzinie 18 odbędzie się spotkanie z Justyną Guziak – autorką książki Koczownica, składającą się z reportaży o kulturach i ludziach z różnych zakątków świata. Opowie ona o swojej pracy nauczycielki języka polskiego, ale jako języka obcego w krajach azjatyckich, między innymi w Indiach, Uzbekistanie czy Tajlandii. Spotkanie będzie można obejrzeć na kanale Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej w serwisie YouTube.

Festiwal Sztuki Komiksowej

Fani komiksów mogą zacierać ręce! Wystartował Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej, który potrwa tylko do niedzieli. Organizuje go Czytelnia Komiksów i Gazet NOVA  Biblioteki Uniwersyteckej. Z powodu pandemii wydarzenie będzie miało formę hybrydową. Część warsztatów i wystaw odbędzie się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Wykłady czy panel dyskusyjny odbędą się online. Dodatkowo do każdej transmisji zostanie przypisany komiks. Chętni, będą mogli go otrzymać, umieszczając komentarz podczas danego wydarzenia. Więcej informacji znajdziecie na facebookowej stronie wydarzenia.

Informacje z Poznania

Plac Wolności zmieni się nie do poznania!

Więcej kultury, rekreacji i gastronomii – Estrada Poznańska rozstrzygnęła konkurs na sezonowe zagospodarowanie placu Wolności. Przestrzeń podzielona zostanie na trzy strefy: koncertową, gastronomiczną i strefę odpoczynku. Będzie można łatwo je przearanżować na potrzeby różnych wydarzeń. Nowe zagospodarowanie placu Wolności ma odciążyć płytę Starego Rynku, która będzie modernizowana, i dać alternatywę restauratorom posiadającym na niej swoje lokale. Nowa przestrzeń będzie funkcjonować od kwietnia do października, jednak pojawi się dopiero w przyszłym roku. 

Nagranie serwisu można odsłuchać na naszym profilu facebookowym Meteor News