Współpraca szansą dla studentów – WNPiD i HCP

W poniedziałek 14 listopada Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM podjął w swoim gabinecie prezesa zakładów Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Ich pierwsze oficjalne spotkanie dotyczyło rozpoczęcia oficjalnej współpracy. Współpracy, na mocy której zyskać miałaby nie tylko jedna z najstarszych firm w stolicy Wielkopolski, ale także studenci. W jaki sposób połączyć nauki społeczne z zakładem przemysłowym?

W poniedziałkowy wieczór, na poznańskim Morasku odbyło się spotkanie Dziekana WNPiD, prof. dr hab. Andrzeja Stelmacha z Krzysztofem Zalewskim – Prezesem Hipolit Cegielski – Poznań S.A. Przedstawiciele obydwu instytucji dyskutowali za zamkniętymi drzwiami ponad półtorej godziny. Celem prowadzonych rozmów było osiągnięcie porozumienia w sprawie współpracy, która obejmować miałaby nie tylko wzajemną pomoc na „szczycie ”, ale także studentów.

Rozmawiamy o możliwości wykorzystania wiedzy i doświadczenia studentów w ramach praktyk studenckich, projektów badawczo – rozwojowych, które chcemy realizować, aby w sposób umiejętny je przekazywać światu, bez takiego studenckiego podejścia i świeżości byłoby o wiele trudniejsze

Krzysztof Zalewski – prezes HCP w rozmowie z Radiem Meteor

prof. dr hab. Andrzej Stelmach i Krzysztof Zalewski fot.Victoria Leszczyńska

Po zakończonym spotkaniu, Prezes zakładów Hipolita Cegielskiego z dużym zadowoleniem i radością odpowiadał na pytania zebranych dziennikarzy mediów studenckich. Nie omieszkał też wspomnieć i podkreślić o korzyściach płynących z planowanej współpracy.

Dla studentów to przede wszystkim olbrzymie możliwości związane z dotknięciem biznesu i przemysłu. […] Rozmawiamy o współpracy w sferze komunikacji, czy na przykład marketingu.

Zapewniał Krzysztof Zalewski

Dla kogo współpraca?

Choć z nazwy Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa wydaje w świat polityków i dziennikarzy, to rzeczywistość jest zupełnie inna. Pamiętać trzeba o specjalizacjach ściśle związanymi z marketingiem i promocją. Na uwadze mieli to też przedstawiciele instytucji podczas rozmów.

Jesteśmy bardzo otwarci, żeby studenci wszystkich kierunków (na WNPiD – przyp.autora) mogli w jakiś sposób zweryfikować możliwość współpracy z naszymi zakładami, […] nie zamykamy się na żaden z kierunków.

Podkreślił Krzysztof Zalewski

Prezes zakładów Cegielski uchylił rąbka tajemnicy związanej z przyszłością zakładów, która bezpośrednio wiąże się z rozwojem firmy i rozwojem studentów.

prof. dr hab. Andrzej Stelmach i Krzysztof Zalewski fot.Victoria Leszczyńska

[…] Za parę tygodni, grupa Cegielski może przystąpić m.in. do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. […] Chcemy o tym mówić w sposób jasny, przyjemny i zachęcający do pozytywnego spojrzenia na Cegielskiego, stąd ta współpraca z Wydziałem.

Tłumaczył Krzysztof Zalewski

Plany zarządu firmy dają spore pole do rozwoju studentom z kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, którego studentów również ma dotyczyć współpraca. Według słów Prezesa Cegielskiego, rozpoczęcia działań związanych z rozpoczęciem współpracy możemy się spodziewać jeszcze w grudniu tego roku. O ewentualnych postępach w rozmowach, czy współpracy na pewno będziemy informować.

Po więcej ciekawych tekstów ze świata newsów zapraszamy tutaj –>  https://meteor.amu.edu.pl/programy/smm/