„W pogoni za książką”- 5

„W pogoni za książką”
Prowadzące: Weronika Wojciechowska, Justyna Furmaniak
Realizatorka: Kalina Meder

„Mistyfikacja”

Mistyfikacja” autorstwa Sandry Brown to intrygujący kryminał, opierający się na losach bliźniaczek Meliny i Gillian. Kobiety te wykorzystując fakt, że są identyczne, postanawiają zamienić się rolami. Ich pomysł szybko staje się rzeczywistością, wydaje się, że nic nie jest w stanie zakłócić im dobrej zabawy. Jednak później ten niewinny żart będzie kosztował jedną z sióstr zdecydowanie za wiele.

Początkowo zamiana ról przebiega zgodnie z planem. Niestety chwile szczęścia Meliny w ramionach nowo poznanego astronauty nie trwają zbyt długo. Sielankę zaburzy dzwonek do drzwi i wiadomość od policji o brutalnym zabójstwie Gillian. Przyczyny jej śmierci próbują rozwikłać służby, ale Melina nie czekając na wynik śledztwa zaczyna działać sama. Dziewczyna jednak nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie jej grozi. Jest przekonana, że rozwiąże zagadkę śmierci najbliższej osoby. Chwilowo jej się to udaje, aż do momentu, kiedy, ona także staje się celem mordercy.

Ten wciągający, pełen labiryntów kryminał ma przede wszystkim nieprzewidywalne zakończenie. Sandra Brown próbuje zgubić czytelnika, miesza drogi prowadzące do rozwiązania sprawy. Każda kolejna przeczytana strona jeszcze bardziej komplikuje śledztwo. Czy tajemnica zostanie ostatecznie rozwiązana? Tego można się dowiedzieć tylko po przeczytaniu „Mistyfikacji”ю

„Początek”

Początek” to kolejna powieść Dana Browna, znanego pisarza, autora chociażby “Kod Leonarda da Vinci”. Tym razem znajdujemy Roberta Langdona w malowniczej Hiszpanii. Tamtejsze gorące ulice przemierza w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania:Skąd podchodzimy? Dokąd zmierzamy?

Harvardzki profesor przybywa do Muzeum Guggenheima w Bilbao Tam właśnie ma dojść do ujawnienia odkrycia, które na zawsze ma zmienić oblicze wiary, religii i nauki. Gospodarzem wieczoru jest Edmond Kirsch. To jeden z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, futurysta i milioner, który zyskał rozgłos na całym świecie swoimi śmiałymi wynalazkami i przepowiedniami. Jego prezentacja ma ukazać odpowiedź na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji.

Nietrudno się domyślić, że wieczór nie przebiega zgodnie z planem, raz na zawsze może przepaść to niesamowite odkrycie. W tym momencie zaczyna się kolejny wyścig z czasem. Robert Langdon wraz z Ambrą Vidal, elegancką i piękną dyrektorką muzeum, walczą o swoje bezpieczeństwo, próbując odkryć drogę do prawdy, która odebrała już życie niejednej osobie.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

„Początek” z pewnością będzie idealną pozycją na zimowe wieczory dla miłośników zagadek, teorii spiskowych i poszukiwaczy prawdy. Wciągająca, pasjonująca i trzymająca w napięciu lektura na pewno rozgrzeje wasze umysły.