Activision liczy straty, Valve liczy na Wolpawa

Nowinki Technologiczne – 08.01.2019

Prowadzący: Kamil Malicki i Mateusz Stasiak
Grafika: Jakub Siedlecki i Mateusz Stasiak

Niczym Robert Kubica – wrócili. Nowinki Technologiczne i ich prowadzący w ostatnim odcinku wprowadzili Was w świat smutnych bogaczy z Activision Blizzard i nowych nadziei w studiu Valve.

Activision Blizzard po niezbyt udanym roku liczy straty. W ich portfelu piszczy bieda. Porównując to do życia zwykłego, szarego obywatela, w sakiewce zamiast 50 złotych nieoczekiwanie znajduje się już tylko 40 pe-el-enów. Skandal, prawda? Mówiąc zupełnie poważnie, w takiej spółce coś takiego jak „gorszy rok” nie ma prawa się wydarzyć – a jednak. Z tego powodu doszło do znaczących zmian w kierownictwie, a kolejni dyrektorzy finansowi opuszczają AB w pośpiechu. Więcej o tym usłyszycie w materiale naszego duetu.

Wróciły Nowinki, wrócił też Erik Wolpaw. Scenarzysta Half-Life 2 i obu części serii Portal ponownie odbija kartę w zakładzie zwanym Valve. Czy już niedługo Gabe Newell i spółka powróci do tworzenia produkcji, które będą wysoko stawiały poprzeczkę całemu rynkowi gier? Czy może talent Wolpawa pomoże jego staremu-nowemu pracodawcy odzyskać dawny blask? Czy może będziemy już skazani na takie gry, jak Artifact?