Spodek odleciał! – meteor.exe

Prowadzący: Olga Pilarczyk, Adam Mikołajczyk

Realizator: Ada Walczak

W specjalnym wydaniu meteor.exe, który odbył się w Dzień Kobiet, tematem przewodnim był bez wątpienia największy i najpopularniejszy turniej esportowy w Polsce, czyli Intel Extreme Masters w Katowicach.

Zanim nasi prowadzący zabrali się za dogłębne podsumowanie tej imprezy, na antenie pojawiło się kilka newsów ze świata gier. Rozmawialiśmy o starcie nowej ligi w grze Path of Exile, oraz o dwóch piekielnych premierach. Mowa tu oczywiście o Devil May Cry 5 oraz powrocie Diablo I na platformę GOG.

Powoli zapowiadając naszą wisienkę na torcie, przytoczyliśmy kilka wiadomości minionego tygodnia ze świata elektronicznego sportu. Pokrótce omówiliśmy spotkanie na szczycie w LCKu, ekstraklasową ligę w FIFE czy problemy turnieju WESG. Wspomnieliśmy również o debiucie Filipa „NEO” Kubskiego w Heroic oraz porażce VP z Izako Boars.

Druga część audycji stała pod znakiem wcześniej zapowiadanego IEMu. Razem z Olgą porozmawialiśmy o turnieju w DOTĘ oraz Starcrafta, jednak to impreza w Counter Strike’a uważana jest za tą najważniejszą i to jej poświęciliśmy więcej czasu. Szczegółowo omówiliśmy każdą z faz turnieju, a na koniec chwilę podyskutowaliśmy o wielkości Astralis.

Audycję zakończyliśmy, rozmawiając o kobiecym turnieju CSa, który odbył się w katowickim Spodku.

Podczas naszego spotkania działo się 'prawie’ tyle, co w Katowicach. Zapraszamy serdecznie do odsłuchania.