SeriaLove – Sense8

SeriaLove – Sense8

07.01.2019 r.

Prowadząca: Aleksandra Kubiak
Realizacja: Monika Frydrychowicz
Grafika: Kuba Siedlecki

Noworoczne postanowienia

Nowy rok zazwyczaj kojarzy nam się z wielkimi zmianami, ambitnymi postanowieniami i skierowaniem swojego spojrzenia w przyszłość. Czy zgodnie z tym przekonaniem macie jakieś postanowienia noworoczne? Jeżeli jedno z nich dotyczy nadrobienia zaległych odcinków ulubionych seriali lub też znalezienia nowych, wciągających produkcji, to jesteście w dobrym miejscu! Jeśli jednak zdecydowaliście się niczego nie zmieniać, to zapewniam Was, że również znajdziecie tu coś dla siebie. Serial, który wybrałam na ten „po-świąteczny” i „po-sylwestrowy” czas zdecydowanie pozwoli Wam na mniej drastyczny powrót do rzeczywistości.

Co osiem głów, to nie jedna

Tak jak już wspomniałam, serial, któremu poświęcony jest dzisiejszy wpis, jest niejako pomostem łączącym poprzednie posty z noworocznymi nowościami. Tym razem odejdziemy od komediowego klimatu i produkcji dla całej rodziny. „Sense8″, bo to właśnie o nim mowa, jest świetną opcją dla wszystkich, którzy uwielbiają poznawać nowe kultury czy podróżować. Ponadto, poruszana problematyka pozwala nie tylko spojrzeć na pewne zagadnienia z innej perspektywy, ale również postawić sobie pytania, na które widz wcześniej nie odpowiadał. Serial bowiem opowiada o ośmiu osobach z różnych stron świata, które są ze sobą połączone parapsychicznie. Pewnego dnia ich życia i doświadczenia zaczynają się ze sobą przeplatać i tworzyć skomplikowaną sieć połączeń.

Grafika promująca „Sense8” /źródło: Forever Young Adult

Wielobarwna mozaika

Gdybym miała w dwóch słowach opisać „Sense8” zdecydowanie powiedziałabym, że jest to wielobarwna mozaika. Twórcom serialu, dzięki przedstawieniu ośmiu wyjątkowych osób, udało się pokazać widzom niezwykłą różnorodność charakterów, temperamentów i ludzkich historii. Mimo że bohaterowie pochodzą z tak odmiennych stron świata, łączy ich jeden wspólny mianownik. Wszyscy są ludźmi spragnionymi miłości, ludźmi którzy kochają i chcą być kochani.

„Sense8″/ źródło: Netflix