SeriaLove – Grace and Frankie

SeriaLove – Grace and Frankie

03.12.2018 r.

Prowadząca: Aleksandra Kubiak
Realizacja: Maciej Mrowicki
Grafika: Kuba Siedlecki

 

Prawie nowy rok i prawie nowy blok

Na kartach kalendarzy już grudzień, a to oznacza tylko jedno – czas na nowości! Mimo tego, że blok zmienił zarówno swoją nazwę, jak i prowadzącą, jego tematyka wciąż będzie taka sama. W pierwszej odsłonie „SeriaLove” pomogę Wam oderwać się na chwilę od codziennych zmartwień i zafunduję podróż do ogrzanego kalifornijskim słońcem Los Angeles, gdzie życie głównych bohaterek „Grace and Frankie” przewraca się do góry nogami!

Na zmiany nigdy nie jest za późno

„Grace and Frankie” to amerykański serial komediowy opowiadający o dwóch dojrzałych kobietach, których dotychczasowe życie pewnego dnia obróciło się o 180 stopni. Wydawać by się mogło, że gwałtowne zmiany zarezerwowane są dla ludzi młodych. Nic bardziej mylnego! Nasze dwie bohaterki w każdym odcinku udowadniają nam, że nigdy nie jest za późno na odrobinę szaleństwa.

Grace, w której rolę wcieliła się Jane Fonda, jest kobietą sukcesu, emerytowaną kosmetyczką i businesswoman, założycielką linii kosmetyków „Say Grace”. Zupełnym jej przeciwieństwem jest Frankie, którą zagrała Lily Tomlin. Hipiska, nauczycielka sztuki, artystka, wegetarianka i obrończyni praw zwierząt to tylko nieliczne określenia, jakimi można ją opisać.

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

Czy dwie kobiety o skrajnie różnych charakterach i temperamentach może połączyć prawdziwa przyjaźń? Serial nie tylko udowadnia nam, że jest to możliwe, ale również pokazuje piękno tak wielobarwnej relacji. Po szokującej informacji, jaką bohaterki usłyszały podczas spotkania ze swoimi mężami, muszą na nowo poukładać sobie życie. Okazuje się, że najlepszego wsparcia w tak trudnym momencie może udzielić tylko osoba, która doświadczyła podobnej sytuacji. Z czym muszą zmierzyć się kobiety i jak sobie z tym poradzą, dowiecie się, oglądając „Grace and Frankie”.

Grafika promująca wywiad z Jane Fonda i Lily Tomlin, które wcieliły się w bohaterki serialu”Grace and Frankie” /źródło: Netflix