Prace nad nowym Nintendo wstrzymane, nie będzie Switcha w wersji PRO

Nintendo Switch Pro szykowano, jako mocniejszą wersje swojego pierwowzoru, wydanego 5 lat temu. Nowa wersja miała być wzbogacona o lepszy wyświetlacz.

Powszechnie wiadome było, że japońska firma Nintendo pracuje nad rozszerzeniem swojej sztandarowej konsoli już od dłuższego czasu. Fani oczekiwali informacji na temat premiery i ulepszeń, które miały znaleźć się w Switchu Pro. Wychodzi jednak na to, że producent zrezygnował z dalszego inwestowania w projekt ulepszenia wydanej w 2017 roku konsoli.

Nintendo
Źródło: gaming.komputronik.pl

Dziennikarze z Digital Foundry, w ostatnim swoim podcaście donoszą, iż wiele osób biorących udział w pracach nad Nintendo Switch Pro zgłosiło się do nich w celu potwierdzenia tej informacji. Podobno prace nad wersją Pro toczyły się na dość zaawansowanym poziomie, lecz z jakiegoś powodu je przerwano. Według redaktorów z DF, przedsiębiorstwo ma szykować dla graczy kolejną, pełnoprawną odsłonę swojej konsoli, czyli Nintendo Switch 2.

Nintendo
Źródło: youtube.com

Należy pamiętać jednak, że informacja o przerwaniu prac nad Nintendo Switch Pro, to tylko pewnego rodzaju plotka, niepotwierdzona oficjalnie przez producenta. Pewnym za to jest to, że japońscy twórcy szykują dla fanów nowy sprzęt. Nie będzie on jednak zapowiedziany w bliższej przyszłości, a fani będą musieli poczekać na oficjalne informacje.

Autor: Aleksander Wachnicki

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe