Polskość od A do Z

Agnieszka Zawisza, Magdalena Patrzałek, Krystian Prot i prowadzący SMM – Szymon Miś

Znamienici profesorowie, ciekawe wykłady, panele i dyskusje, to wszystko w dniach 29-30 listopada na Wydziale Historycznym UAM.

Konferencja naukowa „Polskość jedna czy trzy? Echa zaborów u progu odzyskania niepodległości oraz współcześnie” to wydarzenie, które patrzy na to, czy przez pryzmat 123 lat niewoli Polski różnimy się, my, jako Polacy z różnych części państwa, tylko dlatego, że nasi pradziadkowie mieszkali na terenie trzech różnych, zaborczych państw. I czy oni także się różnili.

O tym, a także o szczegółach tego wydarzenia opowiedzieli w Studenckim Magazynie Miejskim prowadzonym przez Tomasza Stankowskiego i Szymona Misia: Agnieszka Zawisza, Magdalena Patrzałek i Krystian Prot.