OFF Festival 2018 coraz bliżej!

Kolejna, trzynasta już edycja katowickiego festiwalu zbliża się wielkimi krokami. Między 3 a 5 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów jak co roku będziemy mogli uczestniczyć w jednym z najciekawszych festiwali muzycznych w Europie, gromadzących słuchaczy o najróżniejszych gustach. Zaprezentują się między innymi John MausGrizzly BearM.I.A.Aurora czy Ariel Pink.

Wymienieni powyżej artyści to świetny zestaw headlinerów. Wszystkich fanów OFF-a łączy jednak przede wszystkim nieustająca chęć poszukiwania i odkrywania. Siłą festiwalu, którego dyrektorem artystycznym od początku istnienia jest Artur Rojek, są przede wszystkim mało znani wykonawcy z całego świata, którzy zupełnie niespodziewanie potrafią na małej scenie rozkręcić najlepszą imprezę weekendu.

Różnorodność OFF-a jest gigantyczna – rokrocznie line-up zasilają przedstawiciele nie tylko dobrze znanych muzycznych rejonów, takich jak hip hop, soul, indie pop, szeroko pojęta elektronika, noise rock czy metal, ale również tych, których na co dzień słuchamy rzadziej, jak muzyka folkowa z całego świata, ethno jazz, arabskie techno, a nawet… bułgarski chór kobiecy prezentujący ludowe brzmienia. Warto pamiętać, że były frotman Myslovitz nie wybiera gości festiwalowych na chybił-trafił. Zaproszeni artyści to zawsze są wykonawcy prezentujący świeże, ciekawe spojrzenie. Często są to zespoły, które są inspiracjami dla Artura Rojka. Przyjeżdżając do Katowic, można być pewnym, że czekają nas trzy dni wyśmienitej zabawy z dobrą muzyką na przyjemnym, otoczonym lasem terenie.

Tymczasem w audycji Bez szablonu dwa kolejne wydania będą poświęcone właśnie OFF Festivalowi. Już dziś (18 lipca) o 21:00 usłyszycie selekcję „polecajek”, na co szczególnie warto zwrócić uwagę podczas tegorocznej edycji. Zapraszamy!