Twórcy przedstawiają nowe mechaniki w Star Wars Jedi: Survivor

Sequel Upadłego Zakonu będzie mieć premierę już za 3 miesiące, a Respawn Entertainment zdradza kilka szczegółów dotyczących zmian w mechanikach gry. Nowości prezentują się niezwykle interesująco.

Star Wars Jedi
Źródło: windowscentral.com

Do premiery Ocalałego pozostało jeszcze trochę czasu, jednak twórcy zdecydowali się uchylić rąbka tajemnicy odnośnie zmian, które zobaczymy w grze. W wywiadzie dla portalu gameinformer.com reżyser gry – Stig Asmussen ujawnia kilka bardzo ciekawych informacji.  Jedną z najważniejszych zmian będzie dodanie do gry różnych postaw/stylów walki z przeciwnikami. Jak mówi sam Asmussen:

W grze mamy pięć w pełni zrealizowanych postaw. Wiele będzie zależeć od przeciwnika, na jakiego się natkniecie. Używanie konkretnych stylów walki, przeciw konkretnym typom wrogów zapewni wam przewagę i to od graczy będzie zależeć, czy to rozgryzą. Wymaga to od nich ocenienia przeciwnika i wykombinowania, która broń będzie najlepszym wyborem.

Jakie style będą dostępne jako Jedi?

Jednym z rzeczonych stylów będzie walka dwoma mieczami świetlnymi, którą notabene mieliśmy okazję zobaczyć w zwiastunie. Innym, wzbudzającym chyba największe zainteresowanie, będzie łączenie walki kolorową jarzeniówką ze strzelaniem z blastera.

Źródło: windowscentral.com

To rzeczywiście ma sens, biorąc pod uwagę miejsce, w jakim teraz znajduje się Cal – tłumaczy reżyser – Minęło pięć lat od czasu akcji pierwszej gry, a mroczne czasy trwają w najlepsze. Cal to nietypowy Jedi, który musi robić niekonwencjonalne rzeczy. Co z tego, że coś zostałoby odrzucone podczas panowania Zakonu Jedi. Cal uważa, że musi robić wszystko, co trzeba, by przetrwać.

Innym stylem ma być walka mieczem z jelcem, który również widzieliśmy w zwiastunie. Asmussen twierdzi, że będzie ona cięższa i bardziej mięsista. Poza tym, kilku zmian doczeka się także system poruszania się. Nasz protagonista otrzyma linkę z hakiem, dzięki czemu, jak wspomina reżyser – Cal będzie mógł pokonywać wielkie przepaście, łącząc kilka różnych umiejętności w całość.

Wszystko prezentuje się wręcz fenomenalnie, od grafiki, przez historię, po nowe mechaniki. Wygląda na to, że Star Wars Jedi: Survivor pozwoli na pełne zanurzenie się w Odległej Galaktyce i zagwarantuje nam świetną rozrywkę.

Autor: Maciek Szymczak

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe