„W pogoni za książką” – 6

„W pogoni za książką”
Prowadzące: Weronika Wojciechowska, Justyna Furmaniak
Realizator: Maciej Markowski

 

 

„Jestem żoną terrorysty”

„Jestem żoną terrorysty” to bestseller Laily Shukri. Co ciekawe, Laila Shukri to nie jest prawdziwe nazwisko pisarki, a jedynie jej pseudonim artystyczny. Aktorka tej powieści to Polka, znawczyni Bliskiego Wschodu, znana z takich książek jak: „Byłam służącą w arabskich pałacach” czy „Jestem
żoną szejka”
.

Powieść „Jestem żoną terrorysty” to historia młodej Polki, która zakochuje się w Marokańczyku. Dzieje się to w przełomowym momencie jej życia. Dziewczyna straciła pracę oraz rozstała się z dotychczasowym partnerem. Wyjazd na wakacje jest więc dla niej szansą na rozpoczęcie w życiu nowego rozdziału. Będąc u boku Marokańczyka poznaje smak luksusowego, bajkowego świata, który niespodziewanie zmienia się w muzułmański koszmar.

Shukri opowiada o historii jednej z wielu kobiet, które nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, angażują się w niebezpieczne związki z muzułmanami. Kobiety te, nie zwracają uwagi na religię, która niesie ze sobą wiele wyrzeczeń i sprowadza ich rolę, do matki wychowującej przykładnego wyznawcę islamu.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

„Jestem żoną terrorysty” to także obraz siatki terrorystycznej, która w każdej chwili gotowa jest walczyć z niewiernymi za cenę krwi i życia. To nie jest książka mówiąca o przeszłości. To świadectwo terroryzmu funkcjonującego w XXI wieku. Laila Shikri mówi głośno o tym, przed czym świat ciągle stara się
zasłonić oczy.

„Kasacja”

Remigiusz Mróz, 31-letni prawnik, doskonale zbudował klimat i przedstawił manipulacje, intrygi
i fascynujący prawniczy świat. Kasacja to pierwsza część serii o bezkompromisowej i odważnej Joannie Chyłce, która w męskim prawniczym świecie nie pozwala sobie wejść na głowę.

Chyłka pracuje dla prestiżowej i bezwzględnej warszawskiej kancelarii. Pierwszym problemem z jakim musi sobie poradzić jest jej nowy aplikant Kordian Oryński, który dopiero co zaczyna raczkować w tym niebezpiecznym świecie. Drugim, zdecydowanie większym problemem okazuje się sprawa, którą właśnie otrzymała na swoje biurko.

Syn biznesmena zostaje oskarżony o podwójne zabójstwo. Niby sprawa jest oczywista, w końcu potencjalny winowajca siedział przez 10 dni zamknięty z ofiarami w mieszkaniu. Chyłka zrobi wszystko, żeby odnieść zwycięstwo na sali sądowej. Nie przebierając przy tym w środkach. Klient zdaje się jednak prowadzić własną grę i w żadnym wypadku nie chce podzielić się wiedzą, ze  swoją obrończynią. Nie chce się przyznać do winy, ale nie zaprzecza, że to on jest mordercą.  

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Jest to powieść, której nie brakuje humoru, a akcja ani przez chwilę nie zwalnia tempa. Chyłka to doskonały przykład prawniczki z charyzmą i charakterem, a jej relacje z aplikantem dodają ostrości i wyrazistości świata prawniczego. „Kasacja” to jeden z czołowych tytułów z kategorii thrillerów prawniczych.