#KarmaWraca- wiarę w ludzi przywraca 2.0

W zeszłym roku w naszym studiu gościliśmy organizatorów akcji #karma wraca- wiarę w ludzi przywraca z AEGEE-Poznań. Wydarzenie doczekało się kolejnej edycji. Miałam przyjemność porozmawiać z koordynatorką- Darią Wronką o tym, w jaki sposób tym razem, możemy przyczynić się do szczerzenia dobra.
1. Skąd wziął się pomysł na stworzenie #karmawraca?

Akcja charytatywna zrodziła się w mojej głowie rok temu. Chciałam stworzyć coś unikatowego, coś innego, a jednocześnie pomagać, wyznaczyć większy cel niż ten, który realizujemy na co dzień w naszej organizacji studenckiej AEGEE-Poznań. Oprócz projektów typowo szkoleniowych, chciałam zrobić coś dla zwierząt.

Wspólnymi siłami udało się stworzyć hasło “#karmawraca – wiarę w ludzi przywraca”. Uważamy, że to hasło świetnie pasuje do tej akcji. Prócz gry słownej “karmawraca”, nawiązującej do jedzenia dla zwierząt, jest mowa również oczywiście o karmie, wywodzącej się z Dalekiego Wschodu, mówiącej o tym, że ona zawsze wraca. Jeśli niesiemy ze sobą dobro, nawet w bardzo drobnych i nielicznych uczynkach, ono do nas wróci pod jakąś określoną postacią. Dalsza część nazwy akcji “wiarę w ludzi przywraca” nawiązuje, jak sama nazwa wskazuje, do tego, że istnieją dobrzy ludzie na tej ziemi pośród zła, które się dzieje. Dlatego i my odzyskujemy właśnie tę wiarę w ludzi, w ich dobroć, pomoc, uczynność, ciepłe serce, które zawsze jest skłonne do pomocy tym potrzebującym, nieważne czy to jest człowiek, czy nasi najbliżsi i najwierniejsi przyjaciele – zwierzęta.

2. Czy ubiegłoroczne wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem? Kogo przyciągnęło? Komu udało się pomóc?

Zeszłoroczna akcja odniosła ogromny sukces, jak na pierwszą naszą taką akcję! Połączyliśmy siły z Rusz Serduszko i przekazaliśmy karmę i akcesoria dla schroniska „U Wandy” w Przyborówku i Ruścu. AEGEE-Poznań udało się zebrać około 300 KG karmy dla psów i kotów oraz mnóstwo innych akcesoriów (m.in.: smycze, obroże, miski, zabawki, freesbe, gryzaki, szelki, piłki).

 Mieliśmy ogromne wsparcie wśród ludzi, trafiliśmy do ponad 100 000 odbiorców! Oprócz naszych Aeżaków, mogliśmy również liczyć na pomoc gazet, radio, innych organizacji studenckich, w tym innych anten AEGEE. AEGEE-Gdańsk i AEGEE-Zielona Góra zorganizowali nawet zbiórkę u siebie w miastach i tam zbierali dla innych schronisk. Pozdrawiamy wszystkich bardzo ciepło! 

Do tej pory pamiętamy, jak jedna Pani przekazała nam swój podarek ślubny. Jako prezent Państwo Młodzi poprosili o karmę i akcesoria dla zwierzaków.Ludzie włączali się też na inne sposoby, które dla nich przygotowaliśmy! Tagowali swoich ulubieńców na naszym profilu Instagramowym oraz dzielili się z nami historiami swoich pupili na naszym wydarzeniu. Te dwie akcje były bardzo wzruszające!

3. Czym będzie różniła się tegoroczna edycja? Gdzie zostaną przekazane zebrane fundusze?

W tym pandemicznym czasie nie jesteśmy w stanie zorganizować wszystkiego, jak planowaliśmy. Udało się nam jednak znaleźć alternatywę dla sprawnego i jak najlepszego przeprowadzenia akcji. Wpadliśmy na pomysł, aby licytować rzeczy. 

Szukamy osób, które wykonują rzeczy handmade (biżuteria, torby, obrazki, breloczki i wszystko inne), które moglibyśmy wystawić na licytację w naszym wydarzeniu. Licytacja będzie przebiegała w następujący sposób: wystawimy daną rzecz na naszym wydarzeniu, następnie osoba, która poda najwyższą kwotę, otrzyma “wygraną” rzecz. Cały dochód z licytacji wpłacimy na konto wybranych przez nas dwóch schronisk, aby sami mogli kupić potrzebne akcesoria i jedzonko dla zwierzaczków. 

Tegoroczną kwotę podzielimy między schroniskiem w Gaju, a schroniskiem Azorek w Obornikach Wielkopolskich.

Jak w zeszłorocznej akcji, w tej również będziecie mogli pokazać Waszych pupili na naszym Instagramie.

4. W jaki sposób można przyłączyć się do akcji?

Do akcji może się przyłączyć każdy! Jeśli robisz coś handmade, masz jakieś płyty, coś szyjesz, rysujesz – zgłoś się do nas! Jeśli wykonujesz inne usługi, np.: może zaproponujesz u siebie sesje zdjęciową? 😉 I mnóstwo innych rzeczy, którymi możesz pomóc! 

Wierzymy w ludzi, ich pomysłowość i kreatywność, która nigdy nie przestaje nas zaskakiwać! Wierzymy także w moc Internetu i jego użytkowników! Wierzymy, że to dzięki Wam, uda się trafić do największej liczby osób i ich zarazić #karmą, która potem zawsze do nich wróci!

ALE! Zapraszamy również osoby, które szukają rzeczy, to przecież dla Was organizujemy również licytację. 😉 To dzięki Wam będziemy mogli przekazać jak ja większą sumę do schronisk. 

Zachęcamy również do wpłacania datku na schroniska. 

5. Gdzie możemy szukać więcej informacji na temat #karmawraca?

Więcej szczegół znajdziecie oczywiście na naszym wydarzeniu!