Jan – Rapowanie trasa Bufor [Relacja]

Ponad roczną przerwę w twórczości Jan – Rapowanie rozpoczyna płytą BUFOR. Tym samym udaje mu się wyprzedać Torwar i zrealizować drugi, planowany w ramach trasy koncert. Jak wyglądała całość i czy udało się spełnić oczekiwania publiczności?

Album Bufor i pierwszy SOLD – OUT

Trasa promująca Bufor została pierwotnie zaplanowana na dwa miasta – Kraków i Warszawę. W wyniku sytuacji na Ukrainie, Warszawski Centralny Ośrodek Sportu przekształcono w punkt informacyjny. Uniemożliwiło to tym samym organizacje koncertu w pierwszym planowanym terminie – na początku kwietnia 2022 roku. Nie chcąc rozczarować słuchaczy, artysta dołożył wszelkich starań i takim sposobem zagrał 2 czerwca 2022, wyprzedając tym samym wszystkie dostępne bilety. Miało to miejsce pierwszy raz w jego karierze i jak podkreślał przez całość wydarzenia – ten wieczór zostanie przez niego zapamiętany na zawsze.

Bufor – mnóstwo efektów i goście specjalni

Koncert rozpoczął się od pierwszej piosenki z płyty. Janek nagrał ją wspólnie z Kortezem, w związku z tym całość rozpoczęła się od oryginalnego wykonania muzycznego – na żywo. Kolejne zagrane utwory także pochodziły z najnowszej płyty. Co ciekawe Janek Rapowanie zaprosił na scenę gości, z którymi współtworzył płytę. Pojawili się między innymi: Kinny Zimmer, Paluch, Sokół oraz Kękę. Każdy z nich wspólnie z raperem wykonał dany numer.

Całość robiła bardzo duże wrażenie, nie tylko ze wglądu na zaproszonych gości. Podczas trwania całego wydarzenia występowały liczne efekty wizualne. były to zarówno światła i animacje, ale i również fajerwerki, dymy oraz konfetti wystrzelone w powietrze. Każdy efekt był specjalnie dobrany do konkretnej piosenki, nawiązując do jej klimatu. Dodatkowo oprócz piosenek pochodzących z albumu Bufor raper wykonał liczne utwory, pochodzące z poprzednich płyt. Występ dzielił się na kilka części. Zaczął od numerów najnowszych, aby płynnie przejść przez piosenki pochodzące z dwóch poprzednich albumów. Zakończył jedną z najstarszych piosenek – „Janek nie jest wcale”.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Co jeszcze robiło spore wrażenie? Wyjątkowa dbałość o bezpieczeństwo. Agencja Sold Out, zajmująca się organizowaniem koncertów, w głównej mierze artystów SMB Label, dołożyła wielu starań aby zapewnić duże bezpieczeństwo. Przed samym koncertem puszczano, czytane przez artystę komunikaty. Zawierały one podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz wskazówki, gdzie i do kogo należy udać się w sytuacji kryzysowej. Dodatkowo sam raper bardzo mocno ustosunkowywał się do wszelkich, zgłaszanych przez widownię sygnałów. Przerywał wówczas występ, aby pomóc lub zakomunikować ochronie konieczność pomocy.

To dopiero początek

Trasa promująca Bufor, była jedynie początkiem tegorocznych działań. Swoją przerwę w karierze Janek – Rapowanie rozpoczyna od solowych występów, aby w kolejnych miesiącach gościć na licznych festiwalach. Tego lata jego występy odbędą się między innymi na SBM festiwalu, Openerze ale i również na Męskim Graniu. Szykuje się zatem bardzo intensywny i długo wyczekiwany przez fanów czas w jego karierze.

Po więcej ciekawych tekstów ze świata muzyki zapraszamy tutaj –> https://meteor.amu.edu.pl/programy/magmuz/