Jak spakować się na konwent? – Cosfun od A do Z

Cosplayerzy na Pyrkonie 2018

Cosfun od A do Z – 15.01.2018

Prowadzi: Iga Tomaszewska
Realizował: Monika Frydrychowicz
Grafika: Kuba Siedlecki


 Wyjazdy to chyba najbardziej ekscytująca część z życia każdego cosplayera (no może zaraz po konkursach). Z konwentami wiąże się jednak pewien stres – jak spakować milion rzeczy na jeden weekend? Jeśli nie jesteście pewni, co warto ze sobą zabrać, a co może być niezbędne, ten krótki poradnik może okazać się dla was bezcenny.

  1. Sporządźcie listę z każdym elementem cosplayu, który musicie ze sobą zabrać. Pakując się, odznaczajcie każdy z nich. Lista może też się przydać podczas powrotu z konwentu, by sprawdzić, czy nic wam nie zaginęło.
  2. Teraz pora na cosplay! Sprawdzicie wszystko dwa razy. Zabezpieczcie też elementy tak, by nic się z nimi nie stało podczas podróży. Wyeliminowanie ryzyka na zniszczenie cosplayu daje wam więcej czasu dla siebie na konwencie, mniej biegania i stresu, by naprawić wszystko na czas.
  3. Jeśli do cosplayu potrzebujecie soczewek, nie zapomnijcie o pudełeczku i płynie! Chodzenie w jednych soczewkach przez trzy dni, połączone z małą ilością snu na pewno nie będzie niczym przyjemnym, ani tym bardziej zdrowym.
  4. Kosmetyki! Jeśli używacie farb do ciała, pamiętajcie o gąbeczkach, by mieć czym je nałożyć, a także o płynie do demakijażu oraz płatkach kosmetycznych, by mieć czym je zmyć. Klejąc elementy na klej charakteryzatorski, pamiętajcie o specjalistycznym zmywaczu. Odrywanie sztucznej brody, czy maski od twarzy na siłę może skończyć się bardzo źle.
  5. Skoro macie już najważniejsze elementy nadeszła pora za ZESTAW PANICZNEJ NAPRAWY.  Podstawowymi elementami są: klej na gorąco, igły, nici, agrafki i plastry. Warto zabrać także nożyczki, taśmę, kropelkę albo klej kontaktowy oraz lakier do włosów. Farby, których używaliście do cosplayu w małych tubkach, też mogą się przydać, a co za tym idzie, chociaż jeden pędzel też warto mieć w walizce.
  6. Teraz czas zadbać o swój komfort. Wybierając się na konwent, nie zapomnijcie zabrać małej torebki na dokumenty, portfel i inne najważniejsze przedmioty. Jeśli pomyślicie o tym wystarczająco wcześnie, możecie zaplanować swój cosplay tak, by móc schować wszystko w jego elementach.
  7. Kolejną rzeczą są wygodne buty. Nic tak nie cieszy, jak zrzucenie cosplayowych obcasów, sztucznych kopyt czy wymyślnych sandałów, po całym dniu chodzenia.
  8. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą butelki wody. Jeśli boicie się, że strój uniemożliwi wam picie, zabierzcie ze sobą słomkę. One naprawdę wiele ułatwiają.
  9. Ostatnią przydatną rzeczą może być także lista z wybranymi wcześniej punktami programu, na które koniecznie chcecie się wybrać. W ten sposób możecie zaoszczędzić czas przeznaczony na ich wybierania.

Grafik bloku Cosfun od A do Z