Evil cosplay – Cosfun od A do Z

TMNT podczas konkursu evil cosplay

Cosfun od A do Z – 12.03.2018

Prowadzi: Iga Tomaszewska
Realizował: Monika Frydrychowicz
Grafika: Kuba Siedlecki


Czy zastanawialiście się kiedyś nad wzięciem udziału w  konkursie cosplay? Jeśli tak, ale powstrzymywały was budżet, strach przed brakiem wystarczających umiejętności na wykonanie stroju, brak skonkretyzowanego pomysłu czy nawet brak czasu, znam odpowiedź na wasze wątpliwości. Jest nią Evil Cosplay! Konkurs, do którego potrzeba jedynie odrobiny kreatywności, genialnych pomysłów i spostrzegawczości.

Czym tak właściwie jest Evil Cosplay?

Idea Evil Cosplay’u jest bardzo prosta – zrobić coś z niczego, bez wcześniejszego przygotowania. Przychodzisz na konwent i zgłaszasz się do wzięcia udziału w konkursie. Często Evil Cosplay może przybrać dwie formy – albo organizatorzy wybierają dla Ciebie konkretną postać, której cosplay masz przygotować, albo po zebraniu wszystkich zgłoszeń ogłaszają motyw przewodni, którym może być np. zbroja. Później uczestnicy uzyskują limit czasowy na wykonanie stroju, zazwyczaj jest to kilka godzin.

Tu zaczyna się prawdziwa zabawa. Cosplay można wykonać jedynie (lub w większości) z rzeczy znalezionych na terenie konwentu. Worki na śmieci, kartony po pizzy, kawałki sznurka, zapasowe ubrania, które niepotrzebnie ze sobą zabraliście, papier toaletowy, kosmetyki koleżanek, a może taśma klejąca? W tym momencie ogranicza was już tylko własna wyobraźnia!

Co odróżnia Evil Cosplay do zwykłych konkursów?

W konkursach cosplay czas na wykonanie cosplayu jest nieograniczony. Możesz zgłosić się na konkurs dopiero po kilku miesiącach czy nawet latach pracy nad strojem. Nie ma też żadnych ograniczeń co do materiałów, z których chcesz wykonań strój. Evil Cosplay zezwala jedynie na to, co znajdziesz pod ręką. Jego zaletą jest też to, że każdy może wziąć w nim udział i mieć ogromne szanse na wygraną.

Nie musisz planować skomplikowanych scenek, przejmować się tym, że kolor na refce delikatnie odbiega od tego, który masz na stroju. Liczy się dobra zabawa i pomysł.  Evil Cosplay nie wyklucza oczywiście prezentacji strojów,  jednak nie jest to podstawą do ich oceny.  Chociaż wczucie się w postać na pewno będzie dodatkowym atutem.

Grafika bloku Cosfun od A do Z