Grim, OITNB, Elseworlds – czyli co się stało z serialami?

Foto: mat. pras. „Orange is the new black” / Netflix

Teoria Wielkiego Serialu – 22.10.2018

Prowadzi: Rafał Król
Realizuje: Diana Paterek


Każdy ma ulubiony serial, na który czeka cały rok, by obejrzeć nowy sezon i kolejne odcinki. Przyciągnąć Was mogła fabuła, bohaterowie, twórca czy stacja telewizyjna, która zajęła się produkcją serialu. Wrzesień i październik to dla serialoholika najlepsze miesiące. Dlaczego? Otóż najwięcej nowych seriali albo kontynuacji pojawia się właśnie w tym momencie! Przygotowałem dla Was zatem zestawienie najciekawszych informacji plotek i ploteczek ze świata seriali telewizyjnych, ale także tych wydawanych w Internecie. Usiądźcie zatem wygodnie i posłuchajcie co się w serialowym świecie dzieje. 

Tu zaskoczenia raczej nie będzie, bo dzieje się bardzo dużo! Najpierw pojawiły się informacje o anulowaniu serialu „Iron First”. Produkcja Netflixa, która doczekała się dwóch sezonów nie będzie kontynuowana. Podobno nie zgromadziła odpowiedniej ilości widzów, a co za tym idzie wpływów i stała się nieopłacalna dla platformy streamingowej. Fani jednak nie porzucają całkowicie nadziei, gdyż w oświadczeniu Netflixa znajdziecie słowa: „Pomimo że serial na Netfliksie dobiegł końca, nieśmiertelny Iron Fist będzie dalej żył”. Mogą one oznaczać, że inna wytwórnia przejmie tytuł i będzie kontynuować historię. Możliwe, że będzie to dopiero powstająca platforma Marvela, do której prawa mieć będzie Disney. Mówiąc o „Iron Firstcie” należy też zahaczyć o kolejny marvelowski tytuł na Netflixie. Otóż okazuje się, że także inny bohater „The Deffenders” pożegnał się z nowymi odcinkami. „Luke Cage” został anulowany. Wygląda na to, że jedyne nowe odcinki z bohaterami uniwersum zobaczyć w „Daredevilu” oraz „Jessice Jones”. 

Smutną wiadomością jest również fakt, że „Orange is the new black” doczeka się ostatniego sezonu. Siódma seria będzie kończącą cały serial, a tak przynajmniej zapowiadają twórcy. Ostatnie odcinki mają trafić do widzów w przyszłym roku. Z dobrych informacji mogę zdradzić, że stacja The CW przygotowuje nowe odcinki „Arrow”, „Flasha”, ale także nowej produkcji o Batwoman! Prawdopodobnie zadebiutuje ona w crossowerowym odcinku trzech seriali: „Arrow”, „Flash” i „Super Girl”. Jednak, czy osobny serial o kobiecie nietoperzu powstanie? O tym musicie się dowiedzieć, przesłuchując audycję poniżej!