Dobre wampiry znów na UAM

Prowadzący SMM: Szymon Miś i Paweł Antuchowski z wiceprzewodniczącą NZS UAM ds. PR – Martyną Juszczak

Chcesz pomóc potrzebującym? Wampiriada jest dla Ciebie!

Niezależne Zrzeszenie Studentów w osobie wiceprzewodniczącej NZS UAM ds. PR Martyny Juszczak zaprasza na kolejną edycję Wampiriady. Gość wtorkowego Studenckiego Magazynu Miejskiego mówił o kolejnej odsłonie tego charytatywnego wydarzenia, o akcji promocyjnej prowadzonej w tym tygodniu i samej zbiórce krwi z przyszłego tygodnia na wydziałach: Nauk Społecznych, Biologii i Prawa i Administracji w dniach 13-15 listopada.

Na WNS oraz WPiA zawitają krwiobusy, a na WB wolontariusze czekać będą na wydziale. Co trzeba zrobić, by zostać honorowym krwiodawcą? Można to zrobić między 18., a 65. rokiem życia; mieć wagę powyżej 50 kg; temperatura ciała nie może przekraczać 37 stopni Celsjusza; należy czuć się zdrowym i przynieść ze sobą dokument, który zawiera PESEL oraz zdjęcie. Należy także przyjść najedzonym, by nie zasłabnąć w trakcie, lub po oddaniu krwi. Dla tych, którzy oddadzą krew, by powrócić do sił przygotowane są soki, słodycze, oraz gadżety Wampiriady.

Poza Wampiriadą, NZS także rekrutuje. Można zgłaszać się w czasie trwania dwóch akcji rekrutacyjnych w roku, a także indywidualnie.