Przegląd premier gier 30.08

Na przedostatni dzień sierpnia przypadło sporo premier gier i dodatków. Mamy nowości, takie jak F1 Manager 2022 czy Immortality. Na wirtualnych półkach wylądowały również remaster Destroy All Humans! 2 oraz dodatek do drugiej części Pathfinder.

Dodatek do Pathfinder: Wrath of the Righteous – The Treasure of the Midnight Isles

Dziś debiutuje trzecie fabularne rozszerzenie do drugiej odsłony serii klasycznych RPG’ów – Pathfinder: Wrath of the Righteous. Dodatek nosi nazwę „The Treasure of the Midnight Isles”. W ramach nowej kampanii będziemy mogli popłynąć zbudowanym z kości statkiem na tytułowy archipelag wysp, skąd żądni bogactwa podróżnicy „wracają ze złotem w dłoniach albo nie wracają w ogóle”.

Oprócz skarbów, po drodze natrafimy na maszkary utrudniające nam życie (jak np. smok ziejący turkusowym ogniem pokazany w zwiastunie). Głównym celem jest oczywiście wzbogacenie się. Jednak oprócz tego towarzyszyć nam będą sekrety mrocznych wysp oraz samego statku, którym do nich dotarliśmy. Choć nie wprowadzono żadnych nowych mechanik, mroczne wyspy będziemy mogli eksplorować również w trybie rougelike. W nim śmierć jest tylko nowym początkiem i po porażce kierowanych postaci ich postęp jest resetowany. Do dyspozycji zostanie danych wiele nowych broni, mikstur i zwojów.

Początkowo dodatek miał pojawić się 29 września, jednak twórcy we wpisie na forum Steam wyjaśnili, że potrzebują trochę czasu na ostatnie szlify. Na Steam kosztuje on 44.99 zł. Poprzedni, Through the Ashes, nie przyjęto najlepiej i otrzymał od użytkowników platformy 68% pozytywnych opinii.

Pathfinder: Wrath of the Righteous będzie niedługo dostępne na konsolach

Rozszerzenie jak i pełna wersja Pathfinder: Wrath of the Righteous zmierzają również na Playstation 4, Xboxa One i Nintendo Switcha. Gra ukaże się na konsolach 29 września od razu w ulepszonej wersji, a posiadacze Pathfinder’a na komputerach otrzymają darmową aktualizację. Wprowadza ona m. in. drobne usprawnienia ułatwiające granie oraz tryb fotograficzny Na platformach Xboxa i Playstation już dostępne są pre-ordery. Posiadacze PS Plusa mają przy jego zakupie 10 % zniżki.

Limitowana edycja gry na konsole, źródło: wrath.owlcat.games

Przygotowana została fizyczna wersja gry oraz edycja kolekcjonerska. Ta ma zawierać 4 DLC, zestaw naklejek oraz podręcznik wprowadzający nowe osoby do uniwersum wraz z nowymi grafikami koncepcyjnymi.

Immortality – nowa gra od twórcy Her Story

Immortality to kolejna po Her Story i Telling lies gra przygodowa Sama Barlowa. Twórca zyskał popularność po wydaniu tej pierwszej za sprawą niespotykanego już w obecnych czasach modelu tworzenia gry. Opierała się o technikę FMV (Full-motion video), której szczyt popularności przypadł na lata 90’. Technika ta sprowadza się do tego, że część lub całość tego, co widzimy, to filmowe przerywniki nagrane na żywo z aktorami. Tym razem główną bohaterkę jest Marissa Marcel. Młoda aktorka wystąpiła w trzech filmach. Nigdy nie zostają wydane, a po zakończeniu prac nad ostatnim kobieta znika w tajemniczych okolicznościach.

Naszym zadaniem będzie prześledzenie materiałów ze wszystkich trzech filmów i dowiedzenie się, co stało się z Marissą. Zatrzymując oglądanie, możemy kliknąć interesującą nas rzecz lub osobę. Następnie gra pokaże nam inne klipy z filmów, wywiadów i innych materiałów, w których się pojawiają. Tym sposobem będziemy próbowali połączyć poszczególne sceny, aby odkryć całą historię.

Znani pisarze filmowi jako współtwórcy Immortality

Sam Barlow współpracował podczas produkcji gry z gronem pisarzy, którzy dołożyli swoje cegiełki do powstania popularnych dzieł. Są to Allan Scott (Gambit Królowej), Amelia Gray (Mr.Robot) oraz Barry Gifford (Zagubiona autostrada). Dodatkowo w odróżnieniu od poprzednich przygodówek Barlowa gra zdaje się mieć więcej klimatu horroru aniżeli thrilleru psychologicznego.

Immortality swą premierę miało na Steamie, GOG-u oraz w Game Passie, zarówno na PC, jak i konsoli Xbox Series S/X. W momencie pisania newsa cena nie jest jeszcze znana, lecz około godziny 17 pojawi się ona na platformie Steam. Poprzednie produkcje Sama Barlowa lądowały również na urządzeniach moblinych (Android oraz iOS), lecz brak informacji o tym, czy będzie tak samo i w tym razem. Gra została również przetłumaczona na wiele języków, w tym polski.

Co ciekawe, już 9 sierpnia w papierowym wydaniu miesięcznika o grach Edge, czytelnicy mogli się dowiedzieć, że redaktorzy przyznali produkcji notę 10/10. Tym samym znalazło się w gronie 23 gier, którym magazyn od początku istnienia (1993) dało taką samą ocenę.

F1 Manager 2022 – menedżer drużyny Formuły 1

Dzisiaj na półki trafi również F1 Manager 2022, czyli wyścigowa strategia, w której wcielimy się w menedżera zespołu Formuły 1. Za projekt odpowiada Frontier Developmnets, które kojarzyć możecie z wielu gier strategicznych, jak na przykład Planet Zoo czy Elite: Dangerous.

W opartej na licencji Formuł 1 grze przyjdzie nam pokierować zespołem po oficjalnych, tegorocznych trasach wyścigowych. Będziemy zarządzać naszym personelem, monitorując jego postęp i szukać nowych pracowników w szeregach przeciwnych drużyn. Zajmować się będziemy również modyfikacją pojazdów oraz oczywiście planować strategię na wyścigi.

F1 Manager 2022 dostępne jest na konsolach starej i nowej generacji, jak i komputerach na Steam oraz Epic Game Store . Jeszcze przed premierą znalazła się w dziesiątce najlepiej sprzedających się gier na Steam. Cena różni się zależnie od platformy. Na platformie Microsoftu oraz Sony wynosi 240 zł(przy 10% zniżce dla abonentów PS Plus), a na Steamie i Epic Game Store 200 zł. Przygotowana została również fizyczna wersja na konsole.

Zniszcz ludzkość w remasterze Destroy All Humans 2!

Powraca wydane w 2006 roku humorystyczne Destroy All Humans! 2 w odświeżonej wersji o podtytule Reprobed. Ponownie będziemy kierowali kosmitą Crypto, który za cel obrał zniszczenie ludzkości. Twórcą jest studio Black Forest Games, czyli ta sama ekipa, która dwa lata temu zrobiła to samo z pierwszą częścią Destroy All Humans!

Nowościami gra nie różni się od poprzedniego remastera. Ze zmian, które wprowadzono, można wymienić: przystosowanie grafiki do współczesnych standardów, powiększenie świata i jego większe otwarcie. Nowością dla serii został tryb lokalnej współpracy dla dwóch graczy na dzielonym ekranie.

Destroy All Humans! 2 – Reprobed pojawi się na PC (Steam, EGS, GOG) oraz konsolach nowej generacji (PlayStation 5, Xbox Series X/S). Do wyboru oprócz standardowej wersji, kosztującej 170 zł, mamy również edycję nazwaną Dressed to Skill w cenie 229 zł. Poszerzony pakiet zawiera pakiet skórek, ścieżkę dźwiękową, cyfrowy album z grafikami oraz dostęp dodatku Challenge Accepted. Ten zaś to cztery tryby wyzwań z pierwszej części gry oraz „nowe mutatory, które pozwalają zmienić zasady gry”.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe