„Algorytm” – NOON wraca z nowym albumem po 10 latach

Nie trzeba specjalnie przekonywać tych, którzy doskonale znają polską scenę, że Mikołaj Bugajak – NOON jest jednym z najlepszych producentów muzycznych w Polsce. Producent takich albumów jak „HV/NOON” w duecie z Hatti Vatti, „Muzyka Poważna” razem z Pezetem, czy solowych „Bleak Output” i „Gry Studyjne” wraca po 10 latach z nowym, solowym albumem.

Album „Algorytm” został stworzony w oparciu o pełną paletę analogowych rozwiązań, od rejestracji na taśmie po m.in. użyciu mikrofonów wstęgowych. Jak podkreśla NOON, „Algorytm” wyłonił się z setek notatek spisanych na brudno. Jest to ewolucja szczątków kompozycji powstałych w 2010 roku. Te pomysły nie dawały mu spokoju przez lata i dzięki temu. mamy do czynienia z trwająca półgodzinną opowieścią, składająca się z 4 wielowarstwowych kompozycji.

NOON zapowiedział nowy album utworem „RIAN”. Teledysk, który został również udostępniony, to prawie 8-minutowy kolaż archiwalnych zdjęć oraz współczesnych nagrań wideo. Około sto tysięcy zdjęć pochodzących z: archiwum Grażyny Rutowskiej, Muzeum Warszawy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz zbiorów Cornell University (autor John W. Reps). Fotografie zostały poddane selekcji oraz edycji. Efektem jest spójna opowieść o Warszawie – istniejącym i nieistniejącym mieście.

Polskim wydawcą albumu będą Nowe Nagrania, a dystrybutorem Asfalt Distro. Dystrybucją albumu w Wielkiej Brytanii zajmie się Lanquidity Records z siedzibą w Londynie.

Tracklista:

1. Rian 8:07

2. Phantom Power 4:46

3. Grounded 7:52

4. Droga 7:53

 

Premiera albumu „Algorytm” będzie miała miejsce 20 kwietnia 2018 r.