Akademickie Podsumowanie Tygodnia #42

Informacje z Polski

Gorący czerwiec

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami. W województwach: lubuskim ,opolskim, zachodniopomorskim, dolnośląskim oraz wielkopolskim zostało ogłoszone ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia. Temperatura w dzień ma osiągnąć nawet do 35 stopni. Upały mają potrwać do 21 czerwca.

Informacje z UAM

V Uczelniany Konkurs Plastyczny UAM: Studenckie impresje 2021 im. Wójciaka

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza organizuje konkurs, którego hasłem przewodnim są „Przestrzenie wrażliwości”. Wystarczy do 30 września wysłać fotografię swojej pracy plastycznej z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii lub technik mieszanych. Celem konkursu jest umożliwienie studentom, zaprezentowanie swoich zdolności artystycznych. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane w internetowej wystawie.

Więcej informacji wraz z regulaminem na .

Wydział Prawa i Administracji. Wyniki egzaminów wstępnych na popularne aplikacje

Ministerstwo Sprawiedliwości podało do publicznej wiadomości wyniki analizy na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą. Analizując ogólny wynik zdawalności, WPiA znalazło się na bardzo wysokim drugim miejscu w rankingu wiodących szkół wyższych. Ponad 60% absolwentów dostało się na wymarzone aplikacje. Spośród studentów z wynikiem bardzo dobrym było to aż 90%. To potwierdzenie bardzo wysokiego poziomu nauczania na WPiA UAM.

Informacje z Poznania

Tramwaj w kierunku Naramowic dopiero latem

Pierwszy etap realizowanej inwestycji miał się zakończyć wiosną, by móc jeszcze przed wakacjami uruchomić tramwaj do ulicy Włodarskiej. Niestety pandemia przedłużyła prace i mimo że praktycznie całość torowiska jest już gotowa, to należy przeprowadzić również odbiory techniczne i drobne wykończenia w obrębie przyszłej trasy. Poznańskie Inwestycje Miejskie prognozują uruchomienie tego odcinka na lipiec/sierpień. W czerwcu przywrócono ruch kołowy przez ulicę Wilczak do Szelągowskiej, ale niestety problemy pozostaną na Słowiańskiej i Os. Pod Lipami.

Nagranie serwisu można odsłuchać na naszym profilu facebookowym Meteor News.