„Wiem, że jesteśmy mocni”

Box Logistics Waterpolo Poznań przegrało swoje ostatnie 2 spotkania z Mistrzem Polski – ŁUKOSZ WTS Polonią Bytom 3-11 oraz 11-12.

Pierwsze spotkanie było w pełni opanowane przez zawodników z Górnego Śląska, którzy oparli swoją grę na bardzo skutecznych kontrach. Szybkie kończenie akcji bytomian zaowocowało prowadzeniem w pierwszej połowie 8-0. Gra poznaniaków lepiej wyglądała w trzeciej i czwartej kwarcie, gdzie lepiej zaczęła prezentować się defensywa, a akcje kończyły się bramkami. Wyróżniającymi się postaciami w szeregach WTS-u, to przede wszystkim Grzegorz Moś oraz Jan Radwański. Ten ostatni razem z Tomaszem Różyckim zostali wybrani MVP pierwszego starcia.

Drugie spotkanie to nieprawdopodobne przebudzenie mocy Waterpolo Poznań. Świetne wejście w spotkanie, celne trafienia bombardiera Kowalewskiego oraz świetna gra w obronie sprawiły, że po pierwszej połowie to Mistrz Polski musiał gonić wynik. Pościg Bytomian był skuteczny. Decydująca okazała się czwarta kwarta, a w zasadzie jeden rzut. Przy stanie 11-11 Paweł Handze obronił rzut Patryka Cebo, jednak piłka powędrowała w kierunku Abdelrahmanana Abbasa, który lekkim uderzeniem skierował piłkę do bramki i tym samym Egipcjanin ustalił wynik spotkania.

Trener KS Box Logistics Waterpolo Poznań – Tomasz Różycki, pomimo przegranej w dwumeczu jest bardzo zadowolony z gry swoich kolegów:

Na ten moment wiem, że jesteśmy mocni i jesteśmy w bardzo wysokiej formie. Pomimo porażek, Mistrz Polski musi na nas bardzo uważać, co pokazało drugie starcie, gdzie do 3 kwarty byliśmy na prowadzeniu. Ostatecznie o wyniku zadecydowało szczęście, ale i tak moi zawodnicy zaprezentowali się koncertowo z takim przeciwnikiem, jakim jest Polonia Bytom

Starcie z obrońcami tytułu dało sztabowi szkoleniowemu pogląd na temat aktualnej dyspozycji zawodników oraz wiedzę, w jakim aspekcie należy upatrywać możliwości w pokonaniu bytomian w następnych starciach:

Polonia Bytom jest bardzo mocna w kontrach oraz często nie rozgrywają akcji długą wymianą podań, tylko przechodzą momentalnie do oddania zaskakującego rzutu i nad tym aspektem na następne mecze musimy popracować. Z Polonią Bytom czekają nas cztery starcia w Grupie Mistrzowskiej Mistrzostw Polski. Może być jeszcze piąte starcie, jeżeli wygramy grupę B z Arkonią Szczecin oraz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w ramach Pucharu Polski. Zwycięzca tej grupy rozegra półfinał w Gliwicach z Polonią Bytom

Tomasz Różycki

Podopieczni Jacka Maciąga i Tomasza Różyckiego kończą I Rundę Ekstraklasy na drugim miejscu w grupie A z 6 zwycięstwami i 2 porażkami.

Przed zawodnikami KS Box Logistics Waterpolo Poznań kolejnym wyzwaniem będzie wspomniany przez Tomasza Różyckiego Puchar Polski. Spotkania grupowe odbędą się 16-17.01.2021r. Zwycięzca grupy A zmierzy się z ŁSTW OCMER Łódź, natomiast zwycięzca grupy B powalczy o finał z ŁUKOSZ WTS Polonią Bytom. Final 4 odbędzie się w dniach 30-31.01.2021r.