Indyk z dżemem – meteor.exe

poznań game jam

Prowadzący: Mikołaj Lustig, Bartosz Łojewski, Mateusz Stasiak

Gość: Jakub Marszałkowski

Realizator: Jędrzej Furmann

Nowy debiutancki program meteor.exe rozpoczynamy z dużą dawką sił i werwy. Będziemy rozmawiać o grach indie, zastanowimy się nad wyjątkowością tych produkcji oraz porozmawiamy z  Jakubem Marszałkowskim, jednym z organizatorów tegorocznego Poznań Game Jam.

Debiut, debiutem, lecz trzeba działać z przytupem. Była to doskonała okazja, by się godnie zaprezentować i poruszyć tematykę Game Jamu w Poznaniu, podczas rozmowy z Jakubem Marszałkowskim. Dowiedzieliśmy się, czym jest Game Jam,  jak duża jest ta impreza, jak przebiega organizacja tego wydarzenia, jaki może być temat i jakie są nowości związane z tą edycją.

Zaraz po tym, jak skończyliśmy rozmawiać o Game Jamie, porozmawialiśmy z gościem na temat Indie Games Polska, jak się tworzy gry, jaki wpływ na gry może mieć polski rząd, oraz (co nie mniej ciekawe) odkryliśmy, w jakie gatunki gier Indie Polacy grają najczęściej.

Na samym końcu, korzystając z samej atmosfery przesiąkniętej tematami o grach niezależnych, wspominaliśmy w jakie gry indie sami graliśmy. Jeśli dobrze wspominacie Minecrafta, Papers Please, Amnesia i inne indyki, to zapraszamy do odsłuchania.