Pre Release MTG Ravnica Allegiance Pre Release w Plan-Szy 19.01.2019

19 stycznia okazał się świętem dla poznańskiej społeczności gry karcianej Magic the Gathering. Tego dnia wszyscy gracze mogli zmierzyć się w turnieju Pre Release dodatku Ravnica Allegiance. Wydarzenie miało miejsce w Domu Kultury „Słońce” na Osiedlu Przyjaźni 120.

O co chodzi z tym pre release?

Turnieje sealed, bądź też pre release, są dość specjalnym wydarzeniem. Odbywają się one średnio raz na 3 miesiące i pozwalają graczom przetestować nowe karty przed ich planową premierą. Każdy uczestnik otrzymuje zestaw składający się z 6 losowych paczek z kartami,  z których następnie musi stworzyć 40-kartową talię. Następnie gracze są parowani ze sobą w sposób losowy i toczą pojedynki w celu wyłonienia zwycięzcy. Turniej liczy średnio 6 rund, a każda runda rozgrywa się do 2 zwycięstw danego gracza.

Wrażenia z turnieju

Na samym początku warto wspomnieć o ogromnej ilości ludzi, która postanowiła spróbować swoich sił w Magic: The Gathering. Sala główna domu kultury niemalże pękała od nadmiaru zainteresowanych. Z oficjalnych danych wynikło, że aktywnych uczestników było około 90. Wszyscy byli niezwykle mili wobec siebie, niektórzy nawet radzili mniej doświadczonym graczom na co powinni zwracać uwagę, aby ich rozgrywka była łatwiejsza i przyjemniejsza. Pamiętajmy, że był to jednak turniej, a jeżeli mowa o turnieju to oczywiście muszą pojawić się jakieś nagrody. Nie inaczej było w tym przypadku. Zwycięzca opuścił turniej z 36 paczkami dodatku Ravnica Allegiance, pozostali gracze na podium musieli opuścić dom kultury tylko i wyłącznie z dobrymi wspomnieniami i kartami, które zdobyli z swoich zestawów przedpremierowych.

Przede wszystkim chodzi o zabawę!

Sam turniej okazał się niesamowitym sposobem na spędzenie sobotniego poranka. Wszystko odbyło się w naprawdę pozytywnej i wręcz domowej atmosferze. Jeżeli jesteś graczem karcianki od Wizards of The Coast i jeszcze ani razu nie brałeś udziału w turnieju typu pre release, to powinieneś to jak najszybciej zmienić! Jestem w stanie niemalże zagwarantować, że czas spędzony na podobnych eventach z całą pewnością nie będzie czasem straconym. Jeżeli jednak nie wiecie, czym tak naprawdę jest Magic: The Gathering, to posłuchajcie audycji Lochy i Nerdy, w której wraz z Igą Tomaszewską omówiliśmy podstawowe zasady, jak i również historię tej niesamowitej gry.