Najciekawsze popowe single [maj ’22]

Maj minął, a to oznacza kolejne podsumowanie muzyczne. OneRepublic czy Margaret to jedni z artystów, którzy zdefiniowali muzykę popową w zeszłym miesiącu.

maj

Maj w muzyce

Nadchodzą letnie miesiące, nic dziwnego zatem, że pojawia się coraz więcej wakacyjnych brzmień. Zanim na dobre skąpiemy się w czerwcowym słońcu i dźwiękach nowych utworów, sprawdźmy, co muzycznie działo się w maju! Być może to właśnie te kawałki będą wam towarzyszyć podczas wakacyjnych podróży.

OneRepublic – I Ain’t Worried

OneRepublic aktywnie koncertują, ostatnio odwiedzili również Polskę, a między występami mają czas, aby wydawać nową muzykę. I Ain’t Worried to najnowszy singiel zespołu, który jednocześnie promuje film Top Gun: Maverick. OneRepublic nigdy nie było bardziej indie! Swoim brzmieniem przypomina Foster The People i ich debiutancki krążek Torches. Wielka piątka dla OneRepublic za takie zaskoczenie i świetny letni kawałek.

Margaret – Cry in my Gucci

Kto by się tego spodziewał? Przez ostatnie kilka lat Margaret kreowała się na raperkę, która ma dość świata muzyki komercyjnej. Wydała dwie płyty, na których opisuje swoje problemy i pokazuje się słuchaczom od całkowicie innej strony. Czy już znudził jej się ten wizerunek? Najwidoczniej, ponieważ wydała popowy kawałek pt. Cry in my Gucci, w którym powraca do swoich muzycznych korzeni. Prawdopodobnie, to dzięki temu numerowi, artystka znów powróci na radiowe listy przebojów, ponieważ singiel ma szansę spodobać się szerszej publiczności.

Zara Larsson – Lay All Your Love On Me

Zara Larsson powraca i czerpie z kolebki szwedzkiej muzyki! Lay All Your Love On Me to piosenka zespołu ABBA, która była coverowana przez Zarę na koncertach już od jakiegoś czasu. Ostatnio podchwycił to Spotify i Zara mogła zrealizować nagranie tego utworu w ramach akcji Spotify Singles. Ze względu na to, kawałek jest niestety dostępny wyłącznie na tej jednej platformie streamingowej. Cover Lay All Your Love On Me jest zdecydowanie warty uwagi. W przeciwieństwie do innych wykonań, to, oczarowuje niespotykaną interpretacją, wykonaniem oraz aranżacją dzieła!

SERA – She Kissed Me First

SERA to holenderska piosenkarka, która zaczynała od publikowania coverów znanych przebojów. Teraz publikuje autorskie single, a najnowszym jest She Kissed Me First. Kawałek łączy ze sobą nowoczesność i charakter kompozycji vintage, ze względu na zastosowane zabiegi produkcyjne. Ma również coś w sobie z muzyki lat ’00. Wyczuwalna jest także inspiracja muzyką Duy Lipy, ponieważ najnowszy singiel SERY mógłby znaleźć się na krążku Future Nostalgia. I z pewnością nikt by się nie zorientował, że coś jest nie tak. Godne uwagi jest to, że SERA jako artysta jeszcze przed swoim debiutem, została poproszona o zaśpiewanie na urodzinach Christiano Ronaldo. Zaintrygowani? To posmakujcie She Kissed Me First prosto z Holandii.

Mausio, Roxen – Ghost

Pamiętacie jeszcze Roxen? To ona reprezentowała Rumunię w Eurowizji 2021 z piosenką Amnesia. Tym razem możemy ją usłyszeć w duecie z producentem Mausio. Niewątpliwie, piosenkarka wciąż się rozwija i próbuje podbić rynek muzyczny. Ghost odwołuje się do trendu muzyki lat 80., a w dodatku jest przy tym wyjątkowo taneczny. Podsumowując, jest to idealny kawałek do waszych imprezowych playlist. Sprawdzajcie, co ma wam do zaproponowania Roxen w swoim najnowszym singlu!

Ze względu na nasz format, to tylko część z już letnio-brzmiących kompozycji. Po kolejne zapraszamy w przyszłym miesiącu, a teraz czerpcie z naszego zestawienia najciekawszych singli [maj ’22]! Z pewnością znalazło się tu coś dla was, o co możecie uzupełnić swoje muzyczne odtwarzacze.

Po więcej ciekawych tekstów ze świata muzyki zapraszamy tutaj – meteor.amu.edu.pl/programy/magmuz/