Najciekawsze popowe single [lipiec ’22]

Niedawno zostawiliśmy za sobą lipiec. Jakie single były warte uwagi w minionym miesiącu? Na liście znaleźli się m.in. tacy artyści jak Billie Eilish czy Michał Szczygieł!

lipiec

RAYE – Hard out Here

W 2020 roku RAYE zadebiutowała krążkiem pt. Euphoric Sad Songs. Znajdziemy na nim dziewięć kawałków w charakterze pop-disco. Był to dobry, wyczekiwany debiut. Kawałek Hard out Here z pewnością ni emógłby się na nim znaleźć, ponieważ trochę zahacza o rap! Właśnie ze względu na ten aspekt, RAYE zaskakuje i udowadnia, że jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, jeśli chodzi o muzykę.

Ellie Goulding feat. Big Sean – Easy Lover

Po dwóch latach przerwy, w końcu powraca Ellie Goulding. Robi to w świetnym stylu wydając kawałek pt. Easy Lover, który świetnie wpisze się w wakacyjny okres. Trzeba również docenić dobór artysty uczestniczącego w piosence, czyli Big Seana, który pasuje do niej jak ulał! Nie brzmi jak wypełniacz, który z chęcią byśmy przewinęli. Takiej Ellie Goulding chce się słuchać – świeżej, lekkiej i z pomysłem. Lipiec z pewnością należy do niej!

Billie Eilish – TV

Trzeba przyznać, że Billie Eilish zaskoczyła wszystkich, niespodziewanie wydając Guitar Songs EP. Na EPce znalazły się dwa kawałki – TV oraz The 30th. Choć oba mają podobny charakter, to jednak moim faworytem został utwór TV. A oglądając Insta Story moich znajomych, dochodzę do wniosku, że nie tylko moim. Czy to nowy rozdział w karierze Billie, który będzie obdarty z elektronicznych brzmień? Czas pokaże. Piosenka TV nie zostanie przebojem lata, ale za to umili te bardziej nostalgiczne momenty.

Michał Szczygieł – ADRENALINA

Po wydaniu swojej debiutanckiej płyty pt. Tak jak chcę w 2021, zniknął. Jednak trzeba przyznać, że zanim to uczynił, to narobił wokół siebie niezłego szumu. Z pewnością pamiętacie jego przebój z 2020 roku pt. Spontan. Zawładnął wtedy letnimi notowaniami w rozgłośniach radiowych i bez przeszkód możemy go nazwać hitem wakacji 2020 roku. Teraz, dwa lata później, Michałowi prawdopodobnie uda się zrobić dokładnie to samo. Chwilę po premierze kawałka ADRENALINA stał się on viralem na TikToku i ma wielkie szanse na powtórzenie sukcesu utworu Spontan.

Roxen – NONO BAD

Roxen reprezentowała Rumunię na Eurowizji 2020/2021 z piosenką Amnesia. Choć nie awansowała do Wielkiego Finału, to jej utwór zapadł mi w pamięć, ponieważ był świetnie skomponowany i wyprodukowany. Muszę przyznać, że wierzyłam w niego do samego końca. Mimo wszystko, Roxen wciąż wydaje nową muzykę (jak na razie w singlach) i idzie jej świetnie! Widać, że piosenkarka rozwija się muzycznie, ponieważ każdy kolejny utwór jest coraz ciekawszy i pokazuje jej szerokie horyzonty. Piosenka NONO BAD jest tego idealnym przykładem. Klubowo-taneczny utwór z elementami trapu to kolejne oblicze dotychczas czysto popowej piosenkarki!

Po więcej ciekawych tekstów ze świata muzyki zapraszamy tutaj – meteor.amu.edu.pl/programy/magmuz/