Listopad w kinie – co warto zobaczyć?

Dni stają się coraz krótsze, ludzie chodzą coraz bardziej smutni. Co zrobić w takim razie, aby choć trochę odmienić szarą, jesienną aurę? Najlepiej spędzić listopad w kinie! Największe sieci kinowe przygotowały wiele premier, które warto zobaczyć. Na jakie dokładnie filmy można się wybrać w listopadzie? Tego dowiecie się poniżej.

4 listopada Listy do M.5

plakat reklamujący film Listy do M.5
źródło: sdksanok.pl

Listopad w kinie rozpocznie się od bożonarodzeniowej atmosfery. Niejednokrotnie mamy wrażenie, że w sklepach od razu po 1 listopada pojawiają się od razu świąteczne ozdoby. W kinie będzie podobnie. Ulubiona przez znaczną część widzów komedia z cyklu Listy do M. powraca.

Na ekranie poza znanymi twarzami pojawią się m.in. Maria Dębska, Mateusz Banasiuk, Aleksandra Popławska, Jan Peszek, Bartosz Waga, Violetta Arlak oraz Jacek Borusiński. W filmie jak zwykle nie zabraknie rodzinnej atmosfery — szczególnie w obliczu kłótni Kariny i Szczepana oraz ich bliskich o spadek. Widzowie również poznają kolejne perypetie Mela, a także Wojciecha i jego syna. Koniecznie obejrzyjcie zwiastun filmu. Jeśli cały rok czekaliście na Boże Narodzenie, to koniecznie musicie się wybrać do kina na Listy do M.5

4 listopada Bros

kadr z filmu Bros
źródło: imdb.com

Miłość pisze różne scenariusze. Jeśli do tego dołączymy pożądanie i seks, osiągniemy wybuchową mieszankę. Taką mieszankę prezentuje Bros. Główni bohaterowie: Aaron (Luke Macfarlane) i Bobby (Billy Eichner), poznają się w jednym z gejowskich klubów. Z początku nie są sobą za bardzo zainteresowani. Aaron jednak zbliża się do Bobby’ego, pomagając zdobyć mu dotację dla muzeum, którego Bobby jest kustoszem. W tle jednak pojawia się Josh. Okazuje się on być kryptogejem i konkuruje z Aaronem o bliskość Bobby’ego. Miłosne flirtowanie okraszone seksem tylko z początku zwiastuje problemy. Czy Aaron i Bobby mimo wcześniejszego rozwiązłego życia zostaną parą?

11 listopada Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu

plakat filmu Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu
źródło: twitter.com

W Święto Niepodległości swoją premierę będzie miała nowa produkcja Marvela: Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Aktualnie ponad 10 tysięcy osób poprzez portal filmweb.pl zadeklarowało, że chce obejrzeć ten film.

Po śmierci Chadwicka Bosemana, aktora, który w pierwszej części zagrał Czarną Panterę, jako główną bohaterkę zobaczymy Shuri (Letitia Wright). Po śmierci T’Challi Shuri, Królowa Ramonda (Angela Bassett), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) i Dora Milaje (Florence Kasumba) muszą bronić swojej ojczyzny przed zakusami światowych mocarstw. Przyszłość królestwa Wakandy spoczywa na ich barkach.

Krytycy filmowi określają film jako najbardziej wzruszającą opowieść o superbohaterach w historii. Ku czci Bosemana hitem promującym film jest Lift me up, który wykonała Rihanna.

18 listopada Menu

plakat filmu Menu
źródło: imdb.com

W drugiej połowie listopada również nie zabraknie komediowych propozycji. Menu należy jednak do gatunku czarnych komedii. Młoda para, którą zagrają Anya Taylor Joy oraz Nicholas Hoult wybiera się na przybrzeżną wyspę do luksusowej restauracji. Dokonując rezerwacji, mieli jednak inne wyobrażenie o ekskluzywności tego miejsca. Kolacja szybko stanie się walką o przetrwanie, gdzie goście będą musieli stawić czoło szefowi kuchni i jego sekciarskiej załodze. Czy ta kolacja będzie ich ostatnią?

18 listopada Chrzciny

plakat filmu Chrzciny
źródło: youtube.pl

Listopad w kinie przyniesie kolejny polski film. 18 listopada swoją premierę będzie miała również produkcja Chrzciny. Jej fabuła przenosi widzów do grudnia 1981 roku. Główna bohaterka Marianna postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość do pojednania swoich bliskich. Jej plany niweczy jednak generał Jaruzelski, wprowadzając nieoczekiwanie stan wojenny. Marianna ukrywa jednak ten fakt przed bliskimi, co prowadzi do nieoczekiwanych konsekwencji.

Na ekranie zobaczymy m.in.  Katarzynę Figurę, Macieja Musiałowskiego, Tomasza Schuchardta, Michała Żurawskiego, Agatę Bykowską oraz Martę Chyczewską.

25 listopada Do ostatniej kości

plakat filmu Do ostatniej kości
źródło: mutikino.pl

Do ostatniej kości to zdecydowanie mieszanka dramatu, thrilleru oraz dawki romantyzmu. Poznajemy 16-letnią Marel (Taylor Russel). Została porzucona przez swojego opiekuna i wyrusza na poszukiwania matki. Na drodze spotyka Lee (Timothée Chalamet). Lee jest kanibalem. Staje się osobistym przewodnikiem Marel i sprowadza ją na ciemną stronę mocy. Dwójkę młodych z czasem łączy jednak coś więcej. Czy dopuszczający się nieludzkich czynów kanibale potrafią być ludzcy? Czy rządzą nimi jakiekolwiek uczucia?

Listopad w kinie zapowiada się ciekawie

Jesienna aura daje się we znaki wszystkim. Jednakże kina zrobią wszystko, abyśmy mogli się zrelaksować i naładować baterie na ten trudny czas. W artykule znalazły się najciekawsze propozycje kinowe, warto jednak sprawdzić pozostałe pozycje w repertuarze oraz zaglądać do kin studyjnych, gdzie również czeka wiele ciekawych niespodzianek

Po więcej ciekawych tekstów ze świata kultury zapraszamy tutaj – meteor.amu.edu.pl/programy/kultura