HALSEY – 9 ZACHWYCAJĄCYCH WYSTĘPÓW

Halsey jest aktualnie jedną z najbardziej rozchwytywanych amerykańskich wokalistek. Każdy singiel, który wydaje, z miejsca staje się numerem jeden w najpopularniejszych notowaniach muzycznych.

Halsey jak do tej pory wydała dwa świetne albumy (Badlands [2015], Hopeless Fountain Kingdom [2017]), które osiągnęły status Platynowej Płyty. Wokalistka szykuje się do premiery trzeciego krążka zatytułowanego Maniac, który ma się ukazać 17 stycznia 2020 roku. 

Artystka co raz częściej jest zapraszana na międzynarodowe koncerty czy występy w znanych programach telewizyjnych, dlatego postanowiłam przyjrzeć się bliżej jej wykonaniom live i przygotować zestawienie najciekawszych z nich.

The 2016 Nobel Prize Concert

Występ podczas, którego Halsey zaprezentowała piosenki Castle oraz Colors, to jeden z jej najlepszych występów w życiu. Choć wtedy była świeżo upieczoną debiutantką to już była na tyle odważna aby sięgnąć po aranże symfoniczne. Sama piosenkarka zachwyca formą swojego głosu, a dodatkowe wokale w chórku i liczne instrumenty dodatkowo wzmacniają odbiór wykonywanych utworów.

The Tonight Show With Jimmy Fallon

Halsey jest znana z tego, że lubi w swoich utworach, czy teledyskach umieszczać liczne easter egg’i. Podobnie jest w wystąpieniami na żywo, dziewczyna dba o szczegóły i chce aby jej występ był odbierany na wielu płaszczyznach. W przypadku utworu Now or Never, który był jednym z pierwszych singli promujących nowy album, Halsey postanowiła przyozdobić scenę aby oddać charakter albumu Hopeless Fountain Kingdom.

The Late Show with Stephen Colbert

Choć scena w programie Stephena Colberta jest utrzymana w podobnej konwencji jak u Jimmiego Fallona, to tym razem wokalistka zdecydowała się połączyć piosenki Now or Never oraz Eyes Closed ze sobą i dodać od siebie trochę inwencji twórczej podczas trwania występu. Całość performansu skłania widza do zagłębienia się w historię przedstawioną na płycie oraz ponowną jej interpretacje. 

Saturday Night Live

Halsey jest wszechstronnie utalentowaną dziewczyną, co niejednokrotnie pokazywała na swoich portalach społecznościowych. Jednak najlepszym dowodem jest wykonanie piosenki Eastside w Saturday Night Live

Swoje umiejętności malarskie wokalistka pokazuje także w teledysku do singla Graveyard.

Without Me (MTV EMA 2018 , The Voice – Finale 2018, Billboard Music Awards 2019, Saturday Night Live)

Z biegiem czasu artystka co raz bardziej rozwija swoje występy, które zaczynają iść w stronę muzycznych show. Piosenka Without Me zaśpiewana podczas MTV EMA 2018 zasługuje na to miano. Nie dość, że Halsey pokazuje świetną kondycje swojego głosu, to również daje słuchaczowi wskazówki do odczytania sensu utworu. 

W kolejnych dwóch odsłonach pierwszego singla z Maniac, wszystko skupia się na tańcu dwóch dziewczyn. Każda z wersji pokazuje inną nić możliwych interpretacji, którą wymyśliła piosenkarka. 

Na sam koniec wybrałam najspokojniejszą wersję piosenki, w której to główne skrzypce stanowi tło, na którym Halsey występuje. Wokalistka nie raz podkreślała, że interesuje się modą, gościła na pokazach wielu znanych projektantów, czy też była modelką w kolorowych czasopismach, dlatego warto zwrócić również uwagę na jej kreację.

Warto obserwować poczynania tej dziewczyny, ponieważ już nie jeden raz zaskoczyła krytyków. Z pewnością, płyta Maniac dostarczy słuchaczom nowych wrażeń i tanecznych hitów, a przede wszystkim będzie nowym obliczem Halsey.