Fajfer i Salk nadal „Skorpionami”!

Po wygranym finale 2. Ligi Żużlowej to SpecHouse PSŻ Poznań w przyszłym roku pojedzie w eWinner 1. Lidze Żużlowej. W ubiegłym tygodniu ogłoszono już oficjalnie, że drużynę z Wielkopolski nadal będzie reprezentować Kevin Fajfer.

Fajfer
Źródło: Fot. Sandra Rejzner

Fajfer na pokładzie!

Dokładnie we wtorek, 27 września, PSŻ Poznań w mediach społecznościowych potwierdził, że dwudziestoczterolatek przedłuży swój kontrakt wraz z początkiem listopadowego okienka transferowego. W tym roku Fajfer wystąpił w 15 meczach w barwach „Skorpionów”, odgrywając przy tym istotną rolę w wywalczeniu przez nie awansu do eWinner 1. Ligi Żużlowej.

Źródło: Twitter.com/pszpoznan

Warto przypomnieć, że Kevin Fajfer przeniósł się do Poznania ze Startu Gniezno. Łącznie w tym sezonie wziął udział w 67 wyścigach, w których wykręcił łączną średnią biegopunktową w wysokości 1,821. Był to czwarty wynik w drużynie PSŻ-u, a także dwudziesta lokata w całej 2. Lidze Żużlowej.

Salk również nigdzie się nie wybiera!

Z kolei w czwartek klub ze stolicy Wielkopolski uradował kibiców kolejnym ważnym ogłoszeniem. Włodarze klubu oficjalnie potwierdzili, że w drużynie na sezon 2023 pozostaje też inne, niemniej ważne ogniwo – Jonas Seifert-Salk.

Źródło: Twitter.com/pszpoznan

Duński żużlowiec w zakończonym przed kilkoma dniami sezonie wystartował we wszystkich spotkaniach PSŻ Poznań. Przełożyło się to na wykręcenie średniej biegowej równej 1,922 pkt, co dało mu również trzynaste miejsce na liście klasyfikacyjnej 2. Ligi Żużlowej. Warto nadmienić, że Salk także spełnia kryterium zawodnika do lat 24, który musi znajdować się w kadrze meczowej. Żużlowiec urodził się bowiem w 2000 roku.

Widać, że PSŻ nie próżnuje i jest mocno zaangażowany w kompletowanie składu na przyszły rok startów w eWinner. 1 Lidze Żużlowej.

***

Po więcej ciekawych tekstów ze świata sportu zapraszamy tutaj –> https://meteor.amu.edu.pl/programy/sport/