E-sportowy początek roku – meteor.exe

Prowadzący: Olga Pilarczyk, Adam Mikołajczyk

Korespondent: Mateusz Stasiak

Realizator: Agata Gliniecka

Wyczekiwana premiera tematów związanych z e-sportem na antenie Meteora stała się faktem. W drugim wydaniu meteor.exe przyjrzeliśmy się najważniejszym wydarzeniom ze świata wirtualnego sportu.

Ale za nim do tego doszło, w pierwszej części audycji połączyliśmy się z naszym korespondentem Mateuszem Stasiakiem. Znajdował się on na terenie Politechniki Poznańskiej, gdzie od piątku do niedzieli trwał Poznań Game Jam, o którym więcej możecie posłuchać w poprzednim wydaniu audycji.

Po łączeniu z Mateuszem na celowniku ponownie pojawił się temat afery Huawei oraz premiera Resident Evil 2, czyli remaku oryginału z 1998 roku.  Na zakończenie tematów nie związanych z e-sportem, parę słów poświęciliśmy na ciekawego i uzależniającego moda do DOTY 2.

Od tego momentu na antenie panował już tylko e-sport. Mówiliśmy o rozpoczętych rozgrywkach w League of Legends, czy o trwającym Majorze w wspomnianą wcześniej DOTĘ. Na antenie nie mogło zabraknąć gorącego tematu potyczki profesjonalnego gracza StarCrafta 2 przeciwko sztucznej inteligencji.

Na zakończenie audycji omówiliśmy pierwszy w tym roku turniej Counter Strike’a oraz pokrótce skomentowaliśmy wyniki rankingu 20 najlepszych graczy minionego roku.

Jak można zauważyć, tematów było bez liku. Zapraszamy do przesłuchania meteor.exe