Błędy, błędy, błędy oraz trochę mordobicia – meteor.exe

 

Prowadzący: Tomasz Garstka, Michał Materka, Mateusz Stasiak

Realizator: Agata Gliniecka

W trzecim wydaniu meteor.exe powiedzieliśmy kilka słów o nadchodzącym Mortal Kombat 11, które jest trzecią częścią po rebootcie serii. Rozmawialiśmy również o trzech literach: M, M oraz O i związanej z nimi wpadce pewnego koreańskiego studia. Trzecia konsola Microsoftu również uległa awarii…

I to właśnie tym tematem rozpoczęliśmy naszą audycję. O wadliwej aktualizacji opowiedział Mateusz Stasiak, który doświadczył tego błędu na własnym Xboxie One. To nie była pierwsza taka gafa w środowisku konsolowym, o czym przypomnieliśmy podczas programu.

60 milionów dolarów to ogromna kwota, którą można przeznaczyć na prawdę wiele rzeczy. Np. na własną grę MMORPG. Bless Online pokazało, że pieniądze to jednak nie wszystko. Bugi, niezoptymalizowany silnik gry, niedziałający kreator postaci… To tylko kilka z masy błędów, które przedstawiliśmy na antenie Radia Meteor.

Przyjrzeliśmy się również scenie sklepów-bibliotek gier i niepokojących wydarzeń z nią związanych. Nazwisko Głuchowskiego zna każdy fan postapo. Autor serii Metro nie jest zadowolony z mordowania jego marki. Decyzja wydawcy Metro Exodus jest bardzo kontrowersyjna oraz zagrażająca rynkowi gier PC. Dlaczego? To wyjaśniliśmy podczas audycji.

Na koniec wspomnieliśmy o Mortal Kombat 11. Szczątkowe informacje od NetherRealm Studios rozpoczęły falę plotek i domysłów na temat fabuły czy wojowników, którymi będziemy mogli zagrać. Chcecie dowiedzieć się, które są prawdziwe, a które nie? Zapraszamy do odsłuchania meteor.exe.