Bezpłatne kursy – gdzie ich szukać?

Zastanawiałeś się, skąd czerpać podstawową wiedzę i na własną rękę poszerzać kompetencje z interesujących cię dziedzin? Oto bezpłatne kursy, które sprawią, że będziesz mógł uatrakcyjnić swoje CV. Każdy z nich jest całkowicie darmowy i łatwo dostępny. Ich tematyka obejmuje bardzo szeroki zakres, od marketingu i zarządzania po prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

„Internetowe rewolucje” od Google’a

Kursy Google’a pomogą, jeśli chcemy dowiedzieć się, jak w lepszy sposób zaprezentować i promować firmę w Internecie. Znajdziemy tam zarówno podstawowe informacje dotyczące ulepszania kampanii czy badania potrzeb klienta, jak i dokładniej omówione przykłady.

Na szczególne wyróżnienie również zasługuje kurs „Podstawy Marketingu Internetowego”. Jest on najbardziej rozbudowany i składa się z kilkunastu modułów. Specjaliści z dziedziny marketingu internetowego dzielą się w nim wiedzą na temat marek, które odnoszą wielkie sukcesy w swojej dziedzinie. Dodatkowo możemy poznać podstawowe pojęcia związane z marketingiem. Przystępując do kursu, mamy możliwość wypełnienia testu i zdobycia oficjalnego certyfikatu, który na pewno zaciekawi rekruterów, jeżeli uwzględnimy go w naszym CV.

Źródło: www.parp.gov.pl

Akademia PARP

Kolejną propozycją są także kursy w ramach akademii PARP. Mają szeroki zakres: dzielą się na moduły zawierające wiedzę podstawową oraz zaawansowaną w danej dziedzinie. Przykładowo możemy zdecydować się na kurs z zakresu zarządzania projektem w wariancie podstawowym lub zaawansowanym i wiedza w takim zakresie zostanie nam przedstawiona.

Również jesteśmy w stanie wykonywać je online w dogodnym dla nas momencie. Większość z nich kończy się testem lub quizem sprawdzającym naszą wiedzę, a po otrzymaniu pozytywnego wyniku, automatycznie wygeneruje się nam certyfikat, potwierdzający ukończenie kursu. Ciekawą propozycją jest także wspomniany już kurs z zakresu zarządzania projektem, rozwijający umiejętności kierownicze oraz interpersonalne.

Źródło: www.poznan.pl

Kursy w ramach Poznań Biznes Partner

Teraz coś dla mieszkańców Poznania. Urząd miasta także wychodzi naprzeciw z darmowymi kursami skierowanymi do chcących rozwijać swoją działalność gospodarczą, ale i podnosić kompetencje zawodowe. Dostępny jest szereg tematów do wyboru — od rozliczania podatków, aż po planowanie strategii dla e-commerce.

Z uwagi na pandemię koronawirusa większość kursów realizowano zdalnie, co znacznie zwiększyło ich  dostępność. Aby wziąć udział w jednym z nich, należy zarejestrować się na stronie internetowej Poznań Biznes Partner w zakładce szkolenia i dokonać zapisu.

Dla wszystkich chcących aktywnie działać i stawiać pierwsze kroki ku wymarzonej karierze! Do dzieła!

Po więcej ciekawych tekstów ze świata newsów zapraszamy tutaj –> https://meteor.amu.edu.pl/programy/smm/