Baju, baju… będzie Half Life Alyx

Half life

Prowadzący: Mikołaj Lustig, Tomasz Garstka
Realizatorzy: Filip Krug, Ania Jóźwiak


Można powiedzieć, że bywają dni lepsze i gorsze, ale ostatni wtorek był dniem przełomowym. Z jednej strony mieliśmy okazję kibicować Polsce w meczu ze Słowenią, w polityce uświadczyliśmy exposé Mateusza Morawieckiego, w świecie gamingu Google Studia zebrało pierwsze, nieprzychylne recenzje a Shenmue 3 wyszło na rynek. Jakby tego było mało… zapowiedziano Half Life Alyx! Uszczypnijcie mnie… sen milionów graczy w końcu się ziścił — Valve wraca z legendarną serią!


Wraca i to w wielkim stylu, czyli wprowadzając wiele nowości do świata gier. Wyczekiwane dziecko studia Valve znowu ma się pokazać. Prowadzący będą prowadzić między sobą dyskusje zarówno na temat nowej zapowiedzi, jak i starszych części. Interesujący może okazać się fakt, że Half Life Alyx wychodzi na VR.


Wraz z zapowiedzią Half Life Alyx wspomnimy o ExileCon oraz o „Path of Exile 2”, który będzie zwyczajnym patchem do pierwszej części. Wytłumaczymy, co to jest za gra oraz jakie zmiany wprowadzi dodatek, a także, czy stanowi zagrożenie dla Diablo IV. Omówimy wypuszczenie na rynek nietypowej produkcji o nazwie „Shenmue 3”, na którą zebrano pieniądze z Kickstartera. Ponadto poruszymy temat emulacji P.T. na komputery osobiste wykonanej przez Artura Łęczykowskiego. Przy okazji tego tematu porozmawiamy o emulowaniu gier z PlayStation 4 na inne platformy i czemu akurat demo do Silent Hills się tego doczekało.


Pewnego rodzaju wisienką na torcie będzie omówienie nowej platformy do grania — Google Studia, która w krótkim czasie doczekała się pokaźnej liczby negatywnych komentarzy.  Przeanalizujemy opinie krytyków i wydamy werdykt, czy taka sytuacja mogłaby mieć miejsce w Polsce. Kto wie… może Studia będzie stanowić alternatywę dla konsol i komputerów.

Zobacz też wcześniejszy meteor.exe o zapowiedziach Google Studia: Najbliższy tydzień pełen wrażeń.