Wiara Lecha i Kosz Pleszew z awansem! [RELACJA]

W dniach 21-23 kwietnia 2023 roku na hali Politechniki Poznańskiej odbył się trzydniowy turniej finałowy Trzeciej Ligi Męskiej w koszykówce. W tym roku gospodarzem turnieju był zespół Wiary Lecha Poznań, który zafundował swoim kibicom trzy dni pełne emocji i sportowych wrażeń. Gromkie „Kosz, Kosz, Kolejorz!” rozbrzmiewało na całej hali.

Kosz pełen emocji

W turnieju brały udział cztery drużyny: Wiara Lecha Poznań, KS Kosz Kompaktowy Pleszew, KS Basketball Elbląg i MCKiS Jaworzno. W całej Polsce zmierzyło się zaś 12 drużyn, które rywalizowały o awans do 2 ligi. Oprócz Wiary Lecha gospodarzami grup były drużyny Muks Sari Żory oraz Speed sport Wołomin.

W pierwszym dniu turnieju na parkiecie spotkały się zespoły KS Kosz Kompaktowy Pleszew i KS Basketball Elbląg – lepsi okazali się koszykarze z Pleszewa, zwyciężając 77:60. W drugim meczu gospodarze zdecydowanie pokonali MCKiS Jaworzno 92:49.

Drugi dzień otwierał mecz faworytów całego turnieju. W tym najbardziej wyrównanym i zarazem dramatycznym spotkaniu w całym turnieju triumfowali lechici, pokonując pleszewian zaledwie trzema punktami. Po zaciętej walce końcowy wynik wyniósł 76:73. W drugim meczu elblążanie nie dali większych szans „Sokołom” z Jaworzna, pokonując ich 75 do 39.

W ostatnim dniu turnieju, 23 kwietnia, na parkiecie spotkały się KS Kosz Kompaktowy Pleszew i MCKiS Jaworzno. Triumfowali koszykarze z Wielkopolski, kończąc tym samym turniejowe zmagania wynikiem 75:63. W drugim meczu Wiara Lecha Poznań pokonała KS Basketball Elbląg 68:61, czym przypieczętowała pierwsze miejsce w tabeli.

KKS Wiara Lecha (fot. Jurand Piotrowski)

Po trzech dniach turnieju na pierwszym miejscu w tabeli uplasował się zespół Wiary Lecha Poznań. Gospodarze wygrali wszystkie trzy swoje mecze i zasłużenie zdobyli pierwsze miejsce. Druga lokata przypadła zespołowi KS Kosz Kompaktowy Pleszew, który również awansował do drugiej ligi. KS Basketball Elbląg zajął trzecie miejsce, a na ostatnim miejscu uplasowała się drużyna z Jaworzna.

Wszystkie drużyny zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie, dlatego kibice z pewnością mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych i emocjonujących spotkań. Spory dystans nie przeszkodził im w pojawieniu się na trybunach i wspieraniu swoich drużyn. Trzecia liga cieszy się coraz większym zainteresowaniem, trudno przejść obojętnie obok dobrej dawki emocji. Wiele drużyn z tych rozgrywek oraz samych zawodników niejednokrotnie prezentowało się na pierwszoligowych parkietach.

Wyróżnienia

Nie zabrakło również wspaniałych występów zawodników, którzy zachwycali kibiców swoimi umiejętnościami i skutecznością na parkiecie. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasłużyli najlepiej punktujący zawodnicy całego turnieju. Na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców z wszystkich finałów znalazł się Patryk Marek z Kosza Pleszew, który w trzech meczach zdobył aż 74 punkty. Zapewniło mu to imponującą średnią wynoszącą 24.67 punktów na mecz. Drugie miejsce w klasyfikacji przypadło Przemysławowi Zamojskiemu z KS Basketball Elbląg – w trzech spotkaniach uzyskał 68 punktów (22.67 punktów na mecz). Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Jakub Ulczyński z Enea Astorii Bydgoszcz, który zdobył 57 punktów (19 punktów na mecz).

KS Kosz Kompaktowy Pleszew z awansem do 2 ligi (fot. Piotr Hain/zpleszewa.pl)

Do wyższej ligi awansowały także Enea Basket Junior Poznań i Enea Astoria Bydgoszcz z grupy pierwszej oraz Niedźwiadki Chemart Przemyśl i Speed sport Wołomin z grupy trzeciej.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach!

Maciej Kempiński

Po więcej ciekawych tekstów ze świata sportu zapraszamy tutaj –> Planeta Sportu