Supernatural — Przestrzeń Serialowa

Supernatural — Przestrzeń Serialowa 06.11.2017

Prowadzi: Rafał Król
Realizuje: Ania Bielec
Grafika: Kuba Siedlecki


Bardzo często widzimy coś w ciemności, a później okazuje się, że nic tam nie ma, albo słyszymy jakiś dźwięk, którego żaden człowiek lub zwierzę nie mogłoby wydać, jednak od małego wmawiane nam jest, że był to wiatr, stara rynna, albo nieszczęśliwy wypadek. A co, gdyby okazało się, że to wszystko kłamstwa, a wśród nas egzystowałyby potwory nie z tego świata i chciały pozbawić nas życia? W takim wypadku potrzebni byliby nam obrońcy, a przynajmniej ludzie, którzy znają się na temacie. Jako takie postacie można wymienić Deana i Sama Wichesterów z serialu Supernatural. Razem z nimi będziecie mogli stać się łowcami oraz wyjaśnić klątwę ciążącą nad ich rodziną. Premiera pilotażowego odcinka miała miejsce 13 września 2005 w stacji The CW, gdzie do teraz wychodzi i doczekał się póki co 12 sezonów. Twórcą serialu jest Eric Kripke, dla którego Supernatural było jedną z pierwszych produkcji i której całkowicie się poświęcił. Od 2005 roku, czyli od premiery pilotażowego odcinka nie poświęcił się żadnej innej produkcji i cały swój czas i zapał wkłada właśnie w Nie z tego świata. W tej produkcji głównymi bohaterami są bracia – Dean i Sam i to o nich przede wszystkim chciałbym Wam opowiedzieć.

Dean Winchester to starszy brat, który już na samym początku uratował swojego brata wynosząc z płonącego domu. Od tamtej pory ojciec szkolił ich na wojowników, uczył strzelać, pokazywał różne bronie i jak przetapiać srebro na naboje. W serialu ma już 26 lat i widać, że spodobała mu się droga, którą wskazał mu ojciec. Zaczął już nawet sam jeździć na polowania, a w samochodzie wozi podrabiane dokumenty, dzięki którym jest w stanie wszędzie się wkręcić i zdobyć informacje potrzebne do rozwiązania konkretnej sprawy oraz wielkie zasoby broni potrzebne do pokonania nadnaturalnych stworów nie z tego świata. Często będzie wchodził w konflikt z policją, którą będzie uważać za niezdolną i po prostu słabą, jednak za każdym razem uda mu się uciec od ziemskiej odpowiedzialności, by w imię większego dobra wchodzić w konflikty z duchami, demonami,  banshee, zmiennokształtnymi itp. Będzie on bardzo wybuchowy i lubiący wchodzić w sprzeczki chłopak, który nigdy nie pozwoli by ktoś obraził jego lub jego rodzinę. W końcu rodzina jest dla niego najważniejsza i zrobi wszystko by odnaleźć ojca oraz wyjaśnić przyczyny śmierci jego matki. Jak również będzie się starał pomóc bratu w odnalezieniu drogi, co również nie będzie proste. Deana Winchestera zagrał Jensen Ackles, który zagrał także w Krwawych walentynkach i Cieniu anioła.

Młodszym bratem jest Sam Winchester, który nie pamięta swojej matki, jednak to nad jego kołyską pojawił się demon, a później matka zniknęła w płomieniach. Od tamtego czasu czuje, że to była jego wina, a w wyzbyciu się tego uczucia nie pomaga mu fakt, że jego dziewczyna zginęła w ten sam sposób co matka. W związku z tym początkowo będzie starał się nie angażować w sprawy nie z tego świata, pójdzie do koledżu, zacznie studiować prawo a jego marzeniem będzie stypendium i dostanie się na staż. Jednak da namówić się bratu i wyruszy z nim w podróż, by odnaleźć ojca. Gdy się im nie uda, to wraca do domu, gdzie zastaje właśnie już martwą dziewczynę, a cały dom zaczyna płonąć. Coś w nim w tamtym momencie pęka, chłopak przestaje się bać i postanawia stawić czoło demonom, które niszczą jego rodzinę. Starszy brat będzie zawsze o niego dbać i pomoże mu się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Razem stworzą duet, który przez 12 sezonów (póki co) będzie stawiał czoło zbliżającemu się złu. Jared Padalecki zagrał Sama i tak nie przesłyszeliście się, jest to polskie nazwisko, gdyż dziadek Jareda był Polakiem. Zobaczyć go możecie też w: Kochanych kłopotach, które zostały w zeszłym roku przywrócone dzięki Netflixowi, ale także w: Domu woskowych ciał, czy Piątku 13-tego.