Najciekawsze popowe single [luty ’22]

luty
Tate McRae – She’s all I wanna be

Luty się skończył, więc najciekawsze single już tu są! Sprawdź, jakie ciekawe utwory miały ostatnio swoją premierę.

Luty, to najkrótszy miesiąc roku, ale to nie znaczy, że premier muzycznych było mniej! Tak samo, jak w styczniu – prezentujemy wam, to co warto dodać do swoich popowych playlist. W tym miesiącu również znalazło się wielu debiutantów w naszym zestawieniu.

Tate McRae – She’s all I wanna be

Wschodząca gwiazda muzyki pop młodej generacji! Wypłynęła za sprawą utworu you broke me first, w czym pomógł jej TikTok. Chwile później wydała swoją debiutancką EPkę pt. all the things i never said, która była często odsłuchiwana na streamingach. Teraz Tate przygotowuje się do wydania swojego debiutanckiego krążka. She’s all i wanna be jest kawałkiem, który czerpie z pop-rockowych klimatów. Ostatnimi czasy, tego typu kompozycje są bardzo modne dzięki Olivii Rodrigo i jej good 4 u. Uważajcie na refren, po delikatnym początku, piosenka może was zaskoczyć!

Jessie Murph – Pray

O tej artystce wcześniej nie słyszałam. W samym internecie również nie ma o niej za dużo. Jej konto na Instagramie ma ponad 500 tys. obserwujących, więc możemy wywnioskować, że jest influencerką. Jak do tej pory wydała sześć kawałków, z czego jednym z nich jest właśnie Pray. Wszystkie są melancholijne z popowym podłożem, ale spokojnie, na pewno nie będziecie się nudzić. Myślę, że warto dodać, że ta utalentowana dziewczyna ma dopiero 17 lat!

Natalia Samuel, FAXMYEX – white tea

Natalia ma na swoim koncie zaledwie trzy kompozycje. (nie)skończony rozdział, Cyklameny oraz white tea. Wszystkie są warte uwagi. white tea, to świetny, lekki popowy kawałek, który wręcz płynie. Jeśli macie ochotę trochę pochillować, to jest to świetny wybór. Piosenka posiada również ciekawą warstwę liryczną, co wyróżnia ją na tle innych popowych polskich kompozycji. Nie wiem jak wy, ale ja będę bacznie obserwować poczynania Natalii i kibicować w jej muzycznych ruchach!

Tymek, Urbański – Cudzysłów

Tego artysty nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeśli kojarzyliście go tylko z rapu, to dużo was ominęło. Tymek planuje wydać swój kolejny krążek, który ma być utrzymany w klimacie dalekim od rapu. Jakim? Sprawdźcie koniecznie Cudzysłów, to zrozumiecie. Ja jestem pod wrażeniem. Jeśli następny krążek będzie tak dobry, jak ten singiel, to wszystkie zaniedbania Tymka z poprzedniego albumu, zostaną mu wybaczone.

Justyna Steczkowska, LUNA – Nie mój sen

Justyna Steczkowska – wokalistka, o której ostatnio było cicho oraz LUNA, wokalistka, o której będzie bardzo głośno. Piosenkarka wzięła przykład z Kayah i postawiła na młode artystki. Luty przyniósł nam Szamankę, czyli nowy krążek od Justyny. Przy tej okazji pojawił się rownież teledysk do Nie mój sen. Powiem tyle – ta współpraca to strzał w dziesiątkę. Nie wyobrażam sobie innego połączenia, które mogłoby brzmieć aż tak dobrze. Melancholia, delikatność i przepiękne chórki. Nic dodać nic ująć. Klasa!

Sprawdzajcie i dodawajcie kawałki na swoje playlisty!