George Ezra – Gold Rush Kid [Recenzja]

George Ezra po raz pierwszy trafił do szerszej publiczności w 2014 roku za sprawą singla Budapest. Wydany w tym samym roku album Wanted on Voyage pokrył się 5-krotną platyną w Wielkiej Brytanii. Jego sukces niemal udało się powtórzyć też cztery lata później. Staying at Tamara’s zdobył na wyspach tym razem 4-krotną platynę. Nic więc dziwnego, że na kolejne wydawnictwo czekano ze zniecierpliwieniem.

George Ezra - Gold Rush Kid

Czteroletnie przerwy

Fani wokalisty obstawiali, że nowe wydawnictwo najprawdopodobniej pojawi się po czteroletniej przerwie. Skoro miało to miejsce między Wanted on Voyage, a Staying at Tamara’s, czemu miało nie zdarzyć się ponownie? Jak widać, sprawdziło się to również w tym przypadku. Przypuszczenia nasiliły się jeszcze bardziej, kiedy w 2021 roku zadebiutowało świąteczne Come on Home for Christmas. Muzyczna współpraca z amazonem miała według słuchaczy zwiastować powrót Ezry do studia. Na potwierdzenie tych przypuszczeń nie trzeba było długo czekać. Już na początku 2022 roku,a dokładnie 10 stycznia George Ezra zapowiedział album Gold Rush Kid. Premiera zaplanowana została na 10 czerwca tego samego roku.

George Ezra – Anyone For You (Tiger Lily)

George Ezra w nowych singlach

Pierwszy singiel z Gold Rush Kid zadebiutował 28 stycznia. Anyone For You (Tiger Lily) szybko wypełniło rozgłośnie radiowe i listy przebojów. Fikcyjny list miłosny jest możliwie najbardziej radosnym utworem, jaki Ezra wydał w całej swojej dotychczasowej karierze. Niełatwo zapomnieć o charakterystycznym rytmie klawiszów, towarzyszącym przez większą część numeru.

Kolejny kawałek – Green Green Grass, rozbrzmiał na streamingach 22 kwietnia. Podobnie pozytywny, odnosi się jednak do zupełnie innych tematów. Nawiązując do swojej wycieczki do Saint Lucii, Ezra pragnie celebrować wszystkie dobre chwile w życiu i ludzi, którzy mu towarzyszą. Stąd, nierozumiane przez niektórych słowa You better throw a party on the day that I die.

Trzecim i ostatnim singlem, który pojawił się przed premierą albumu zostało I Went Hunting. Wydany 2 czerwca utwór zdecydowanie odbiega klimatem od dwóch poprzednich. Najspokojniejszy do tej pory, skupiał się wobec zaburzeń lękowych towarzyszących twórcy.

George Ezra – Green Green Grass

Gold Rush Kid

Cały album składa się z 12 utworów i trwa niecałe 39 minut. Jak głośno stwierdza w tytułowym Gold Rush KidI’m the gold rush kid, robbing the bank, Ezra zdaje sobie sprawę, że jest w szczytowym momencie swojej kariery i ma zamiar to wykorzystać. Na albumie nie zabrakło więc typowym dla Ezry brzmień – żywszych utworów, spokojniejszych ballad i nieco folkowych brzmień.

Wypełnione energią, z radiowym potencjałem, poza singlami Anyone For You (Tiger Lily) i Green Green Grass wybrzmiewają też wspomniane już Gold Rush Kid czy Dance All Over Me. W opozycji do nich stają spokojniejsze I Went Hunting, In The Morning, Sweetest Human Being Alive i The Sun Went Down. Z kolei dzięki Fell In Love At The End Of The World, Manila, Don’t Give Up oraz Love Somebody Else panuje równowaga, która spaja cały album. Dzięki temu słuchacze otrzymują 100% Georga Ezry w Georgu Ezrze do zadowolenia się na możliwe kolejne cztery lata. Spragnieni większych muzycznych doznań mogą usłyszeć wspomniane utwory już 19 lutego 2023 roku na warszawskim Torwarze!

Po więcej ciekawych tekstów ze świata muzyki zapraszamy tutaj – meteor.amu.edu.pl/programy/magmuz/