Diabeł tkwi w szczegółach- recenzja serialu Lucyfer

28 maja pojawiła się kontynuacja 5 sezonu Lucyfer. To już kultowy serial, który został wskrzeszony przez swoich najwierniejszych fanów, powracając w wielkim stylu na platformę Netflix. W kolejnej odsłonie serialu dzieje się, co tu dużo mówiąc? WIELE!

Źródło: filmweb.pl

Emocje, Emocje i jeszcze raz emocje

Konflikt ojca z synami? Bezgraniczna miłość do dziecka? Śmierć? Odnalezienie bratniej duszy? Pierwsze pocałunki i wyznania miłości? Zwycięstwo dobra nad złem? Zmiany karierowe? To motywy, które oferuje swoim odbiorcom najnowszy sezon Lucyfera. Uważam, że to całkiem spora gama różnorodnych doznań, które dostarcza powrót do jednej z najwspółcześniejszych i uwielbianych przez wielu kreacji diabła.

Motyw biblijny w Lucyferze

Serial Lucyfer to serial kryminalny, który opiera się na biblijnym motywie. Jest to dość nietypowe połączenie, choć występujące już w przestrzeni kultury. Karykaturalne, a może jednak naturalne, przedstawienie boskiej rodziny jest czymś, co może przykuć uwagę widza. Serial uwidacznia, że nawet istota wszechwiedząca, wszechmocna i „wszechwszystko” również może popełniać błędy, potrzebować wsparcia bliskich osób oraz musieć zwyczajnie odpocząć.

Detektyw i Diabeł

Dla wszystkich osób wyczekujących na rozwinięcie wątku miłosnego między „prezentem z nieba” a diabłem dobrą wieścią może być to, że jest ono ukazane w najnowszym sezonie. Nie będę zdradzać szczegółów, ale myślę, że fajni będą zadowoleni z takiego rozwiązania uniesień miłosnych przez tę parę.

Źródło: antyweb.pl

Musicalowy odcinek

Dla jednych może to być dość zabawna narracja odcinka, dla drugich wkurzające przedstawienie. Odcinek 10, piątego sezonu, jest stworzony w stylu musicalowym. Moim zdaniem kryminał z najpopularniejszymi piosenkami minionych dekad jest dość odważnym posunięciem, ale mimo wszystko oglądającym się dość przyjemnie. Oczywiście oprócz wstawek z piosenkami, policjanci z LA równocześnie wykonują swoją dotychczasową pracę.

Czy to już koniec serialu, a dobro wygrało ze złem? Choć „zło” wygrało? O co w ogóle chodzi?

To nie koniec! Lucyfer pojawi się jeszcze w 6 sezonie serialu. Kiedy można spodziewać się finałowych odcinków? Tego dokładnie twórcy nie zdradzili, choć zaznaczyli, że już niedługo pojawi się 10 końcowych odcinków.

Po więcej ciekawych tekstów ze świata kultury zapraszamy tutaj -> meteor.amu.edu.pl/programy/kultura/