Diabeł tkwi w szczegółach- recenzja serialu Lucyfer

28 maja pojawiła się kontynuacja 5 sezonu Lucyfer. To już kultowy serial, który został wskrzeszony przez swoich najwierniejszych fanów, powracając w wielkim stylu na platformę Netflix. W kolejnej odsłonie serialu dzieje się, co tu dużo mówiąc? WIELE!

źródło: filmweb.pl

Emocje, Emocje i jeszcze raz emocje

Konflikt ojca z synami? Bezgraniczna miłość do dziecka? Śmierć? Odnalezienie bratniej duszy? Pierwsze pocałunki i wyznania miłości? Zwycięstwo dobra nad złem? Zmiany karierowe? To motywy, które oferuje swoim odbiorcą najnowszy sezon Lucyfera. Uważam, że to całkiem spora gama różnorodnych doznań, które dostarcza powrót do jednej z najwspółcześniejszych i uwielbianych przez wielu kreacji diabła.

Motyw biblijny w Lucyferze

Serial Lucyfer to serial kryminalny, który opiera się na biblijnym motywie. Jest to dość nietypowe połączenie, choć występujące już w przestrzeni kultury. Karykaturalne, a może jednak naturalne, przedstawienie boskiej rodziny jest czymś, co może przykuć uwagę widza. Serial uwidacznia, że nawet istota wszechwiedząca, wszechmocna i „wszechwszystko” również może popełniać błędy, potrzebować wsparcia bliskich osób oraz musieć zwyczajnie odpocząć.

Detektyw i Diabeł

Dla wszystkich osób wyczekujących na rozwinięcie wątku miłosnego między „prezentem z nieba” a diabłem dobrą wieścią może być to, że jest ono ukazane w najnowszym sezonie. Nie będę zdradzać szczegółów, ale myślę, że fajni będą zadowoleni z takiego rozwiązania uniesień miłosnych przez tę parę 😉

źródło: antyweb.pl

Musicalowy odcinek

Dla jednych może to być dość zabawna narracja odcinka, dla drugich wkurzające przedstawienie. Odcinek 10, piątego sezonu, jest stworzony w stylu musicalowym. Moim zdaniem kryminał z najpopularniejszymi piosenkami minionych dekad jest dość odważnym posunięciem, ale mimo wszystko oglądającym się dość przyjemnie. Oczywiście oprócz wstawek z piosenkami, policjanci z LA równocześnie wykonują swoją dotychczasową pracę.

Czy to już koniec serialu, a dobro wygrało ze złem? Choć „zło” wygrało? O co w ogóle chodzi?

To nie koniec! Lucyfer pojawi się jeszcze w 6 sezonie serialu. Kiedy można spodziewać się finałowych odcinków? Tego dokładnie twórcy nie zdradzili, choć zaznaczyli że już niedługo pojawi się 10 końcowych odcinków. [1]

Katarzyna Idzik


[1] serialowa.pl [dostęp z dnia 16.06.2021]