Najciekawsze popowe single [sierpień ’22]

Sierpień był mocnym miesiącem, jeśli chodzi o płyty, a jak to jest z singlami? Na koniec wakacji otrzymaliśmy prawdziwe hity! Sprawdźcie nasze zestawienie.

sierpień

Muzyczny sierpień 2022

Choć sierpień kojarzy nam się z końcem wakacji, to w muzyce nadal one królują. Z jednej strony zostały nam dostarczone hity, a z drugiej część artystów już myśli o jesieni i o spokojniejszych utworach. Zeszły miesiąc zdecydowanie zdominowały świetne wydania płytowe, a jak to jest z singlami? Sprawdźcie, co ciekawego miało swoją premierę właśnie w sierpniu!

Rema, Selena Gomez – Calm Down

Dawno nie słyszeliśmy żadnych nowości od Seleny Gomez! Ostatnim wydawnictwem od tej artystki była hiszpańskojęzyczna płyta Revelación. Po jej wydaniu, Gomez zajęła się rozwijaniem swojej marki makijażowej rare beauty. Piosenkarka dorobiła się także własnego programu kulinarnego. Jak widać muzykę odsunęła na dalszy plan. Na szczęście nie całkowicie. Tym razem możemy znaleźć ją gościnnie u Rema. Przy utworze Calm Down z pewnością się wychillujecie!

ALMA – I Forgive Me

ALMY również dawno nie słyszeliśmy. Piosenkarka wypuściła świetny debiutancki krążek w 2020 roku, a później zniknęła ze sceny muzycznej. Teraz powraca z singlem I Forgive Me, który zawiera wszystkie charakterystyczne elementy dla tej właśnie wokalistki. Mam nadzieję, że niedługo otrzymamy datę premiery drugiego albumu od ALMY. Jak na razie zostaje nam cieszyć się najnowszym singlem!

Daya – Her

Daya to popowa piosenkarka, która przygotowuje się do wydania swojego drugiego albumu. Uważam, że jej nadchodzące wydawnictwo może trochę zamieszać na rynku muzycznym, ponieważ jej ostatnie single stoją na bardzo wysokim poziomie. Również ten ostatni pt. Her, który jest zapowiedzią EPki od Daya. Projekt ma się ukazać już w tym miesiącu i ma się nazywać In between Dreams EP. Z pewnością będzie to przedsmak tego, co znajdziemy na jej drugiej solowej płycie.

David Guetta, Bebe Rexha – I’m Good (Blue)

Choć to nowe wydawnictwo, to sam projekt wcale nie jest nowy. Jak się okazuje, szkic kawałka powstał już w okolicach 2016/2017 roku, gdy swoją premierę miał utwór In The Name of Love. Wydanie I’m Good w 2022 roku to był strzał w dziesiątkę, ponieważ utwór wciąż zyskuje na popularności i zaczyna okupować listy przebojów. I’m Good to również świetny przykład muzycznego recyklingu ponieważ sampluje utwór Blue (Ba Ba Dee) od Eiffel 65.

Lukas Graham, Khalid – Wish You Were Here

Na koniec sierpniowego zestawienia, proponuję wam przepiękny kawałek Wish You Were Here od Lukasa Grahama oraz Khalida. Przez swoje podniosłe refreny od razu skojarzył mi się z utworem See You Again od Charliego Putha oraz Wiza Khalify. Jeśli szukacie podobnego vibeu, to Wish You Were Here zdecydowanie jest dla was! Choć trwa niecałe trzy minuty, to z pewnością wprowadzi was z melancholijny klimat.

Po więcej ciekawych tekstów ze świata muzyki zapraszamy tutaj – meteor.amu.edu.pl/programy/magmuz/